Wpis z mikrobloga

Mireczki, Kupiłem w dobrej cenie planszówke Egmont geek "ewolucja" i mam kilka niejasności, może ktoś z was grał w tą grę i pomoże mi je rozwiać ?
1. Czy może ktoś wytłumaczyć jak działa głodny ? W nawiązaniu do karty nornik.
2. Czy niektóre karty zagrywac do gatunku cechy mięsożerne z roślinnymi (czerwone z zielonymi)
3. Kiedy już gatunek posiada 3 cechy i chcemy go zmodyfikować, możemy odrzucić kartę cechy gatunku na stos kart odrzuconych i otrzymać bonus na takich samych zasadach jak z kartą z ręki ?
4. Tkanka tłuszczowa pozwala magazynować nadmiar żywności, dobieramy go z wodopoju na zasadach takich samych jak karmienie gatunku ?
#ewolucja #gryplanszowe #grybezpradu #geek
  • 5
@Thronstahl:
1. Cytat z instrukcji: "Gatunek jest głodny, jeśli ma na swojej planszy mniej żetonów pożywienia, niż wynosi jego populacj"
2. Nie do końca rozumiem pytanie
3. Nie. Odrzucenie przydzielonej wcześniej cechy nie daje Ci żadnego bonusu. Po prostu robisz sobie miejsce na coś nowego.
4. Tak. Z tą różnicą oczywiscie, że Twoim limitem jest wielkość gatunku, nie populacja.
  • 0
@venomik
1. Czyli w fazie karmienia każdy gatunek zaczyna jako głodny ? Chodzi mi o kartę nornik, póki go nie nakarmię jest narażony na ataki mięsożerców.
2. Czy może na gatunku leżeć cechą np. sługa szyja i mięsożerca , wiem że mięsożerca nie może brać roślinnych, ale czy do usunięcia karty jest możliwe takie połączenie bez wykonywania akcji z "długa szyja"
4. Właśnie nie za bardzo to rozumiem :/ jest napisane "na
1. Czyli w fazie karmienia każdy gatunek zaczyna jako głodny ? Chodzi mi o kartę nornik, póki go nie nakarmię jest narażony na ataki mięsożerców.


@Thronstahl: Póki się nie naje to tak, jest głodny. Do chyba dość logiczne xD
Nie do końca rozumiem Twoje wątpliwości. Możesz karmić swoje roślinożerne tak długo, jak długo nie przekroczysz wielkości jego populajcji. O ile oczywiście jest dość jedzenia w wodopoju.

4. Właśnie nie za bardzo
  • 0
@venomik Dziękuję , rozwiales moje wątpliwości :) gdyby się jakieś jeszcze pojawiły to pozwolisz, że będę kierował do ciebie swoje pytania. Jak w ogóle oceniasz tą grę, po przeczytaniu instrukcji i obejrzeniu dwóch filmików w internecie wydaje mi się interesująca :)
@Thronstahl: Spoko, możesz wołać w razie czego.

Gra jest całkiem spoko.
Byłaby pewnie bardziej popularna gdyby nie fakt, że to taki następca gry Ewolucja: pochodzenie gatunków. Część mechanik jest taka sama, część cech jest zbliżona (na przykład Tkanka tłuszczowa jest w tej grze również i też jest najbardziej skomplikowaną cechą ;) ), itp.
Niestety ta pierwsza Ewolucja jest zwyczajnie słabą grą i nie zdziwię się jeśli sporo ludzi to zniechęciło od