Wpis z mikrobloga

Mirki, jaki polecacie oczyszczacz/osuszacz powietrza do pokoju 12m2? Chodzi mi o taki model który oczyszcza powietrze ale także dba o wilgotność powietrza, tj. kiedy jest za wilgotno o osusza a kiedy za sucho to zapewnia odpowiednią wilgotność powietrza. Sprawa jest trochę skomplikowana XD a w skrócie to w związku z tym, że w moim rodzinnym domu praktycznie przez cały dzień nikogo nie ma więc ojciec postanowił że nie opłaca się palić w piecu i ogrzewać całego domu wiec zamiast tego używał elektrycznych kaloryferów, ew farelek i ogrzewał te pomieszczenia w których ktos aktualnie przebywa. Temperatura w ogrzewanych pomieszczeniach wynosiła ok. 19 stopni natomiast w reszcie domu z 15 stopni. Efekt tego taki, że okna zaczeły parować, i ogólnie zwiększyła się wilgotność powietrza co doprowadziło że np w jednym pokoju od strony północy na scianie pojawiła się pleśn. Teraz ojciec ma zamiar wrócic do ogrzewania całego domu centralnym ogrzewaniem ale juz po ptokach bo grzyb sie pojawił i myślałem nad takim oczyszczaczem/osuszaczem/nawilzaczem powietrza. Jeżeli by sie takie urządzenie sprawiło to bym kupił do reszty pokojów. Cena raczej nie gra roli no ale w granicach rozsądku

#pytanie #klimatyzacja #dom #polskiedomy #budownictwo #remont #osuszanie #pytaniedoeksperta #osuszaczpowietrza
  • 1
@mlodyernest: bierz Sharpa - mam od paru lat, jest tani w eksploatacji poprzez to, ze rzadko wymieniasz filtry - są bardzo długotrwałe. Działa dość cicho, ma nawilżacz - szukaj raczej na większe metraże bo to głównie chodzi o ilość wyrzutu powietrza, tak przynajmniej mi doradzano, np ten:

https://m.euro.com.pl/oczyszczacze-powietrza/sharp-kc-d50euw.bhtml?gclid=CjwKCAjw3pWDBhB3EiwAV1c5rKKvvHgsNq6o3Vw3bLScmZO838KwT8t48O6wWDTtO-MxThpUdaymBhoCVksQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds