Wpis z mikrobloga

Mirki, poradźcie: #kiciochpyta #puzzle #gorzkiezale

tl;dr: Co zrobić z "reklamacją" wymiany używanych puzzli?

Wymieniam się ostatnio puzzlami na olx. Gość, z którym tydzień temu się wymieniłem dzwoni do mnie wczoraj z inbą, że w puzzlach moich (dla uproszczenia puzzle 1) brakuje 1 elementu, w związku z czym domaga się oddania "jego" puzzli (puzzle 2).

Puzzle 1 układałem ok. m-c temu i wszystkie klocki były. Wydaje się więc, że ktoś tu chce mnie zrobić wała, bo sam zgubił i zostanę z niekompletnym kompletem, którego ani nie sprzedasz ani nie wymienisz się z kimś.

No i, co ważne, on te puzzle ułożył, więc de facto "skorzystał", bo jednak tu chodzi o cały proces układania - skoro i tak tych puzzli się pozbywasz potem. Ja jeszcze nie zacząłem układać jego puzzli 2, nie wiem czy są kompletne.

Z drugiej strony gość wydawał się normalny, tzn. szukał rozwiązania, nie sprawiał wrażenia pieniacza (póki co).

Inna sprawa, że nie bardzo mam czas i chęć na robienie wielkiej inby, a układanie tych jego puzzli będzie średnio przyjemne, bo niesmak pozostał...

Co robić? Oddawać mu jego zestaw i wziąć niekompletny swój? Czy nie oddawać? Albo oddać dopiero jak sam ułożę jego puzzle?
  • 15
@Hahazard: nie masz zdjęcia ułożonych puzzli które sprzedałeś? ja zawsze wystawiam puzzle razem ze zdjęciem ułożonych i mam z głowy takie sytuacje. jak puzzle nie były drogie lub unikatowe to maksymalnie zaproponować zwrot paru złotych z zaznaczeniem, że puzzle były kompletne i tyle. równie dobrze można napisać, że sprzedałeś kompletne, puzzel musiał sie zgubić przez przypadek lub z winy kupującego i że takie jest ryzyko kupowania używanych puzzli od osób prywatnych,
@Hahazard: ogarnęłam teraz że to była wymiana. jak chcesz być najmilszym człowiekiem na świecie to można zaproponować zwrot za wysyłkę, ale ja bym to olała informując że były kompletne i koniec. na przyszłość rób zdjęcia ułożonych puzzli.
@matra: Wczoraj przeszukałem cały pokój, pod dywanem i kanapę i nigdzie nie było. Jasne, na 100% nie mogę powiedzieć, że tego puzzla gdzieś tu nie ma. Natomiast mam zdjęcie jak były ułożone kompletnie.
@Hahazard: jakbyś od razu opisał te wszystkie okoliczności to bym Ci od razu napisała, byś w ogóle nie dyskutował z tym człowiekiem. puzzle które przekazałeś były kompletne, sprawdziłeś w domu czy nie ma tego elementu, odezwiesz się gdyby jakimś cudem sie pojawił w przyszłości, choć małe szanse. prosisz by ten ktoś sprawdził dobrze u siebie. wymiana zwrotna nie wchodzi w grę. żegnasz się. zapominasz o sprawie.
to bym Ci od razu napisała, byś w ogóle nie dyskutował z tym człowiekiem. puzzle które przekazałeś były kompletne, sprawdziłeś w domu czy nie ma tego elementu, odezwiesz się gdyby jakimś cudem sie pojawił w przyszłości, choć małe szanse. prosisz by ten ktoś sprawdził dobrze u siebie. wymiana zwrotna nie wchodzi w grę. żegnasz się. zapominasz o sprawie.

@Hahazard: dokładnie, masz foto, niech spada na drzewo
@Hahazard: ja nie mówię czy zgubiłeś czy nie, tylko o samym fakcie, że ten argument jest żaden. Zagubiony puzzel to zawsze słowo przeciwko słowu i mówię to jako osoba, która nigdy nie sprzedała niekompletnych puzzli, ale za to dwa razy takie kupiła ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Hahazard: gurwa to jest to czego najbardziej się boję sprzedając puzzle ( ͡° ʖ̯ ͡°) zawsze mam foto ułożonych, rozbieram jak najstaranniej żeby mieć pewność że nic nie spadło na podłogę czy gdzieś. I nadal się cykam że ktoś napisze że go okłamałem xd najlepiej chyba machnąć ręką na typa, masz foto kompletu, może on jest fleja i przy układaniu zgubił.