Wpis z mikrobloga

Czy ktoś kto trochę posiedział w temacie, byłby skłonny ułożyć ankietę z pytaniem o to, jakie powinno być prawo dot. abrocji? Może ktoś, tak jak ja, chciałby poznać opinię wykopu, a będąc bardziej na czasie, będzie umiał sformułować dobrze pytanie i opcje. Fajnie gdyby znalazła się tam taka: powinniśmy zdecydować w referendum. A poza tym może: 1)dobrze działało prawo przed ostatnim wyrokiem trybunału 2)jestem za aborcją bez granic 3)nigdy nie powinna być dozwolona

Co mnie bardzo martwi, to rozgrywanie tematów wrażliwych społecznie przez polityków. Wiadomo że tak będzie zawsze, chyba że odebralibyśmy im to prawo, chcąc decydować poprzez jakieś rodzaje demokracji bezpośredniej.

Tylko czy to możliwe?

#aborcja
  • 5
Czy ktoś kto trochę posiedział w temacie, byłby skłonny ułożyć ankietę z pytaniem o to, jakie powinno być prawo dot. abrocji? Może ktoś, tak jak ja, chciałby poznać opinię wykopu, a będąc bardziej na czasie, będzie umiał sformułować dobrze pytanie i opcje. Fajnie gdyby znalazła się tam taka: powinniśmy zdecydować w referendum.


@kosmik: Czy ktoś kto trochę posiedział w temacie, byłby skłonny ułożyć ankietę z pytaniem o to, jakie powinno być
Chcesz czy nie, prawo podejmuje te tematy i ktoś decyduje o tym, jak to prawo jest skonstruowane. Tak że ironia niezbyt na miejscu.