Wpis z mikrobloga

Mirasy, w kwietniu będę rozglądał się za nowym autkiem bo ile można tą qp jeździć. Założenia: oszczędne daily na dojazdy do prac (45km dziennie) i z dwa razy w roku jakaś trasa, musi lubić LPG, mieć jako taką dynamikę (przynajmniej na poziomie megane coupe 110km). Budżet 15-17k, najlepszym wyborem wydaje się Punto Evo 1.4 bądź polowanie na 1.4 T-Jet ( coś strasznie ich mało :(( ) ale słucham innych propozycji? #motoryzacja #samochody
  • 10
(45km dziennie) i z dwa razy w roku jakaś trasa, musi lubić LPG


@dalnzkosmosu: mimo mojej niechęci do klekotów, jak codziennie robisz te 45km to zastanowiłbym się nad klekotem (zasięgi), co by nie tankować co chwila. Też robienie 45km dziennie Punciakiem, to średnia przyjemność
@dalnzkosmosu: LPG to samo dobro, miałem sporo aut z gazem

Musisz tylko pamiętać że do butli wejdzie ci (zależnie od butli) tak realnie 30-40l gazu. Dolicz do tego +2l spalania gazu względem benzyny. Jak często będziesz tankował, matematykę pozostawiam tobie. Przy czym jest to na tyle upierdliwe że jeżeli masz do zrobienia 45km, a gazu masz już w miarę mało to lepiej za wczasu dotankować niż jechać na benzynie

Jak to
@dalnzkosmosu: przy takich przebiegach myślałbym o jakimś dieslu co spali 5L ropy w trasie, czyli jakieś 1.3 albo coś. Urwica by mnie strzeliła z tankowaniem co chwila.. i tak mnie strzela jak jeźdżę po mieście. 250km i na stację. Weź pod uwagę że w butle w praktyce wchodzi 65-75% pojemności bo nikt nie ustawia pływaka na 80% które powinno być.
Mam dwa samochody z gazem do jednego wchodzi 69% pojemności, do