Wpis z mikrobloga

Da rade z pięciu stawów przejść na morskie oko bez raków czy lepiej nie kombinować? Ewentualnie z Morskiego kawałek żółtym szlakiem w stronę Szpliglasowego? Bo rodzina wybiera się jutro na Morskie, a ja chciałbym trochę więcej zdobyć. #gory #tatry
  • 10
@FarGO: z tego co pamiętam jest tam jedno strome miejsce na przełęczy, więc jeśli szlak zimowy nie omija tego miejsca to nie będzie dało się go przejść bez Raków.
@t3m4: o tym przejściu właśnie myślę, w lecie je robiłem, kondycyjnie w zimie luz, ale nie mam doświadczenia w zimowych podejściach ani sprzętu.
Też nie jestem niedzielnym turystą co się poślizgnie na pierwszym podejściu i spadnie, ale nie chcę kozaczyć jak widziałem faceta co w adidasach zimą chciał Rysy zdobyć XD
@FarGO: z Palenicy na Rusinową, potem Gęsia, dalej na Rówień Waksmudzką i przez Polanę pod Wołoszynem powrót na asfalt do Moka, ale zamiast Moka, to do Roztoki, posiedzieć w spokoju i zjeść szarlotkę. jutro ma być WARUN, a trasa w wielu miejscach bardzo widokowa, no i przynajmniej coś potruchtasz. na Gęsią pewnie będzie trochę wyślizgane, więc ostrożnie na podejściu/zejściu (jeśli masz to zabierz ze sobą kijki trekingowe, fajna rzecz zimą w