Wpis z mikrobloga

Jak wygląda stan 5G na dzień dzisiejszy, warto dopłacać? Nie jest to przynajmniej do końca jakieś oszukane 5G?

Nie chodzi mi o milimetrowe 5G bo to będzie użyteczne pewnie tylko w centrach miast a to na np. 2600MHz plusowe czy 2100MHz Orange/T-Mobile. LTE jest w miastach zapchane więc ciekawi mnie czy takie "oszukane" 5G pozwala w jakiś sposób na trochę oddechu mimo że na papierze to praktycznie częstotliwości LTE?

Moje 5 letnie LG G3 (a ogólnie to 7 letnie bo kupowałem używkę) dogorywa (2GB ramu, nie da się jednocześnie odpalić jakdojade i pełnego messengera bo poleci crash, 32-bitowy procesor dodatkowo throttlujący się bo ten model miał z tym duże problemy. LineageOS ratuje kwestie aktualizacji jednakże nie oszuka on słabego hardware) i jak się zwolni budżet to będę się przymierzał na coś w okolicach 1200 zł, myślałem o Redmi Note 10 Pro tylko zastanawia mnie brak 5G + czy Snapdragon 732G podoła (w końcu on jest tez w Poco X3 za 800 zł). Telefon jak widać zmieniam raz na 5 lat+ więc myślałem że na przyszłość w miarę rozrostu sieci mogłaby się obsługa przydać.

Widziałem wzmianki o Mi 11 Lite 5G który jednak trochę nadwyręży budżet no ale jeżeli by było warto to wiadomo, raz na 5 lat można xD

#xiaomi #smartfon #smartfony #android #telefony
  • 12
@Navari: dzięki temu masz marne transfery zmień coś co ma agregację najlepiej 4 częstotliwości, wtedy to działa sensownie. Model telefonu to szukaj w specyfikacji najlepiej jakby miał LTE od kategorii 18 w górę. Co do 5G na chwilę obecną tylko w plusie ma to sens, bo ma się specjalne pasmo 2600 na 5G i nie dzieli ją z 4G jak w przypadku reszty operatorów.
@sirpingus: @pedro-lbn: Wziąłem telefon z kategorią LTE 15 downlink 3x20MHz i 13 uplink 2x20MHz , zobaczymy jak będzie. Redmi Note 10 Pro, zbyt fajny hardware był żeby przepuścić za te cenę.

Do tematu 5G wróce za 2-3 lata.