Wpis z mikrobloga

W jakimś radiu słuchałem Bosaka.
Ogólnie gadał neutralnie i w cale nie głupio ale...
Gość twierdził, że opozycja ma rację by zmniejszyć vat np w gastronomii itp (mowa tu o kryzysach lockdownowych)

Jestem pewny, że te sejmowe głąby z nim na czele, nadal nie mają pojęcia czym jest przychód czym jest dochód oraz czym jest vat.
Czemu wy ludzie głosujecie od 30 lat na tych durni?
#polityka #konfederacja
  • 26
@NijuGMD: vat to wartość dodana, przedsiębiorca nic z niej nie ma.
Tu rozwiązaniem jest zwolnienie np z podatku dochodowego i to np na rok.
Choć i tak to nie rozwiąże problemu bo główny problem to całkowity lockdown na dane branże i tu trzeba działać.
Najważniejszy postulat to otwarcie gospodarki


@NijuGMD: problem z konfą jest taki, że jak zapytasz zwolennika co chcą zrobić to "hurrdurr gospodarka wolność krul stronk"
a jak zapytasz "jakie ustawy wprowadzili do sejmu", to dostaniesz odpowiedź - to tylko 11 posłów i nic nie mogą.

I tyle w temacie. Szkoda strzępić ryja na partię, która ma zdolność koalicyjną jedynie z partią rządzącą
@blackmilk: Mi nie musisz tego tłumaczyć, ja o tym wiem, tylko oni nie bo działają tylko na czystej teorii (i to błędnej) która nijak ma się do rzeczywistości i to od zawsze. Ale nie tylko oni, prawo nie tylko podatkowe w tym kraju to jest od zawsze tworzone od dupy strony i często ma odwrotne efekty, ale to już zbyt ogólny problem.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@walski-janko: rozumiem bo nie tylko jestem po handlowce ale od 15 lat prowadzę biznes i tak to działa. Producent nie obniży o vat tylko już o poł, pośrednik o kolejne pół i na końcu konsument zapłaci tyle samo. W kwotę vatu, wlatuje kwota zysku.
@krytyk__wartosciujacy: Ale oni chodzili po innych kołach i partiach, ale nikt nie chce z nimi przepchnąć ustawy. Zobaczy projekty ustaw o kwocie wolnej, antylockdown, dobrowonly zus, ukrywaniu pedofili, dekomunizacji sądów, o świadczeniach rodzinnych czy anty 447. Oni zwyczajnie nie maja inicjatywy ustawowej bo inne partie robią "nie, bo nie".
@walski-janko: i o jakim zarabianiu mówisz. Przez rok skoczyła inflacja. Oni przez rok byli zblokowani mając nadal stałe koszty prowadzenia działalności (czasem ogromne) więc nic dziwnego, że nie zarobią nawet gdyby odblokować branże. Bo kolejny rok będą robić na spłatę długów. Gówno tarcze praktycznie nic im nie dały.