Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, pijcie ze mno kompot :3

Kto dzisiaj dostał bonus w robzie? No ja
Kto dzisiaj dostał podwyżkę £5k w robzie? No ja
Kto skoczył o £13k w ciągu 2 lat w karierze? No ja
Kto skoczył o £23k w ciągu 4 lat w karierze? No ja
Komu mówiono, że nie znajdę dobrej pracy? No mi
Kto pochodzi z Polski B? No ja
Kto zaczynał od gówno roboty i się wybił? No ja
Kto jest coraz bliżej kupna domku na wsi? No ja
Komu się jarzy pyszczek? No mi :3

Każdy, kto jest zdołowany, kto czuje wypalenie, kto nie widzi sensu, kto szuka pracy albo jest w trakcie zmiany - przyjcie do przodu, pracujcie ciężko (ale nie za ciężko ;)), starajcie się znaleźć pozytywy we wszystkim co robicie.
Dacie radę. Trzymam za Was kciuki.
Juz za rok, za dzień, za chwilę bede organizować wykopiwo :) będzie okazja wypic i się pośmiać ze wszystkich śmiesznych oraz tych mniej śmiesznych postów spod tagu #uk ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • 193
  • Odpowiedz
@Euthymol: Wołaj na to piwo jak zorganizujesz. Uwielbiam takie pozytywne histiorie i w sumie sam mam mniej więcej podobną. Pamiętam jak przyjechałem i szukałem dobrej pracy w zawodzie to się zatrudniłem w sławnej okolicznej fabryce mebli każdego dnia słuchałem, że jako polak-robak umrę w tej lub podobnej gówno pracy (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@czubaba: haha a patrz, żyjesz dalej ;) będę wołać z pewnością! Dużo jeszcze jest wykopkow widzę, którzy są w Londynie/okolicach, a nigdy nie byli na wykopiwie
  • Odpowiedz
@Euthymol: no ja jestem z yorkshire ale to nie problem skoczyć do londynu. W sumie po drodze jest jeszcze kilka Mireczków, których można spakować w auto więc super. Swojądrogą sam kilka tygodni temu wkońcu wprowadziłem się na własne więc rewanżuję się zaproszeniem :)
  • Odpowiedz
@czubaba: wiem, liffo fifo czy tam cos około ( ͡° ͜ʖ ͡°) na moje nieszczescie pracowałem w castoramie, ale zrobili mi uprawnienia ;)
informatyka, staram się ogarnąć pentesting- z tego też inż piszę (obrona na koniec maja). Nie umiem się przekonać do czystego backa czy fronta. Jakoś zawzse mnie ciągnęło do "hata", obojętnie jakiego koloru :) Ale początkujący mega jestem :)
  • Odpowiedz
@Koniec_przegrywania: Odezwij się na PW jak będziesz chciał przyjeżdżać. albo tak z miesiąc przed. Mam kilka osób w głowie, które bardziej w IT Ci poradzą. U mnie we firmie w IT też raz na jakiś czas szukają juniora, czasem też do testów ale jak akurat nie będzie nic u mnie to sporo osób Ci doradzi albo pomoże się dostać na jakieś pogawędki o pracy. Jak w międzyczasie pykniesz jakiś projekcik
  • Odpowiedz
@czubaba: Jejku, z nieba żeś jest :) Projekcik planuję zrobić na pythonie z django (zwykla opcja) oraz jakiś raporcik z security. Bardzo pragnę wynieść się z Pl, języka nie mam komunikatywnego. Mogę klepać pół-biedę na początek
Pozwolisz, ze w weekend napiszę priv odnośnie "projekciku", który byłby w stanie usatysfakcjonować pracodawcę
  • Odpowiedz
@Koniec_przegrywania: no teraz to jest mały szkopuł bo klepanie półbiedy chyba już nie jest możliwe :)
musisz mieć ofertę pracy jako takiej i język jest zdaje się jednym z wymogów punktowych. klik
komunikatywny powinien wystarczyć. Nie wiem jak to teraz w praktyce wygląda bo osób już pracujących w UK to nie dotyczy ale z tego co piszesz to raczej udałoby się ogarnąć jakieś zatrudnienie dla Ciebie tak, żebyś mógł przyjechać
  • Odpowiedz
@czubaba: jejku, dziekuje! Idę się kąpać, spacku i koncze inż przeplataną z językiem! Bardzo Ci dziękuję za dialog i propozycję pomocy. Na początek naprawdę nie muszę iść w IT, wystarczy mi jakieś życie i szlifowanie eng :)
  • Odpowiedz