Wpis z mikrobloga

Znajdę gdzieś porównanie ogólnej wydajności #postgres #postgresql w zależności od wersji? Bo tak szukam i szukam i nie mogę nic konkretnego znaleźć. Zasadniczo rozchodzi się o to czy migrować, ze starej sprawdzonej wersji 9.6 na wersję już teraz to 13. Jeśli się okaże, że to gra nie warta świeczki i dodali tylko trochę nowych ficzerów, których i tak nie używam, to nie będę ruszał "czegoś co działa". #devops #sysadmin i dla zasięgu #programowanie
  • 6
@annotate: Zdaję sobie sprawę, ale duża baza o której mówię hula aż miło dobre lata i nic jej się nie stało i zapewne nie stanie. W nowych projektach mogę pójść w nowe wydania. Zastanawiam się natomiast czy jest sens ruszać dużą produkcyjną maszynę i czy mogę coś na tym konkretnego zyskać. Mam zasadę, że jak coś działa dobrze i jest w sieci lokalnej, czyli teoretycznie nikt się tam nie włamie, to
@indywidualny tylko co niby chciałbyś zyskać... Bez dodatkowej pracy (której ewidentnie nie włożysz w to) nie wykorzystasz żadnych nowych funkcji a i wydajność nie przychodzi sama tylko z obserwacji i dostosowania ustawień, czy modelu danych do aktualnej sytuacji.

Więc... jeśli Chcesz tylko podbić jednorazowo wersję binarek to szkoda Twojego czasu.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@annotate: no nie wiem. Jak na przykład jakaś nowa wersja szybciej ogarnia CTE to by było coś, bo dużo używam. Ale cała aplikacja nie będzie przepisywana raczej tak jak mówisz, bo nie ma na to chwilowo wolnych ludzi.