Wpis z mikrobloga

  • 802
Takiego Janusza biznesu to jeszcze nigdy nie spotkałem.

Szukam pracy jako stolarz. Jeb, jest.

Praca przy produkcji mebli. Tylko z doświadczeniem. Dobre warunki finansowe.


Myślę super, przecież mam 5 lat doświadczenia. Dzwonię do gościa, bez żadnej rozmowy itp. zaprasza mnie do pracy.
Jadę na ósmą, rozmawiamy gdzie pracowałem, jakie mam doświadczenie i ile chciałbym zarabiać na godzinę.
Mówię, że 20 zł na początek to uczciwa stawka. (w poprzedniej pracy miałem 25)
Jak się gość napuszył to mnie zatkało. Stwierdził, że jego najlepszy pracownik zarabia 18 zł i to po kilku latach a mi może dać 12 i pierwszy miesiąc bez umowy.
Chyba się gość z #!$%@? na łeb zamienił.
Obrót na pięcie i do domu.
A wy mirasy ile ciągnięcie przy meblach na etacie?
#januszebiznesu #januszex #stolarstwo
  • 93
  • Odpowiedz
@kutmen2: nie możesz sam założyć? Masz jakieś kontakty w hurtowniach? Wiem że jak masz kontakty to rabaty na materiał siegaja 50%w porównaniu z gościem z ulicy.

Współpracuje z firmą która tylko skręcała meble i tak zaczynali, a teraz powoli kupują własne sprzęty
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@rafal-heros Nie mam kontaktów w hurtowniach meblowych. Po za tym skręcać meble też trzeba mieć czym. Na pewno trzeba zainwestować jakąś dyszke w narzędzia i drugą w jakieś auto żeby to wozić do klienta
  • Odpowiedz
@kutmen2: Nie wiem gdzie to, ale w Warszawie aktualnie aby dostać się do dobrego stolarza to musisz wprosić się z łapówką, żeby raczył otworzyć kalendarz i znaleźć dla Ciebie czas za kwartał za gruby hajs.
  • Odpowiedz
@GrafikaUltraHaDe: niestety nie ma innej opcji zarobku w naszych rejonach. Tutaj dostaje od 3.8 do 4.2k za miesiąc na ręke. Jeśli chciałby to mieć w pełni opodatkowane i oskładkowane to nagle z tych średnio 4k robi się 3k. To trochę duży cios dla budżetu domowego.
  • Odpowiedz
via Android
  • 53
@DeathDust98 Gdyby mi jakoś spokojnie zasugerował mniejszą stawkę z szansą na sensowną podwyżkę to pewnie nie byłoby tematu i jeszcze byłbym w pracy ale 12 złotych, bez umowy? #!$%@?... Szanujmy się. Palca bym #!$%@?ł frezarką albo inną piłą to by powiedział, że na zakład wtargnąłem.
  • Odpowiedz
Na pewno trzeba zainwestować jakąś dyszke w narzędzia i drugą w jakieś auto żeby to wozić do klienta

@kutmen2: Nie masz opcji pojechać za granicę na parę miesięcy i odłożyć? 20k brzmi jak kwota, którą w 3-4 miechy odłożysz w robocie na zachodzie. Serio, stolarze koszą kupę kasy za zrobienie kuchni czy innej zabudowy.
  • Odpowiedz
Do minimalnej trochę brakuje. Chciał żebym pracował bez umowy. Załóżmy, że dostałbym umowę zlecenie, w 2021 minimalna stawka godzinowa to 18.30 brutto. Myślę, że netto zostałoby spokojnie 15 złotych.


@kutmen2: Umowa zlecenia bez chorobowego 18,30zł brutto = ~13,50zł netto. Jako ciekawostkę dopowiem, że umowa o pracę na najniższej krajowej w marcu 2021 to niecałe 11zł na rękę za godzinę pracy. Aż 184 godziny pracy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kutmen2: gość zakłada że #!$%@? umiesz. Bo co chwilę przychodzi mu jakiś mondrala co on meble robi a gówno umie w rzeczywistości.
  • Odpowiedz