Wpis z mikrobloga

@Skeggjald: hej! Prośba o radę. Chciałabym zacząć pracę w IT, jakie korpo będzie dobre na start dla osoby z niewiekim poziomem wiedzy? Katowice/ Kraków

Czytalam o accenture /IBM, jak oceniacie?

Zaciekawił mnie Python i coś tam sobie koduje, trochę jeszcze czasu upłynie zanim będę mieć podstawy IT pozwalające rozpocząć pierwszą pracę

Chciałabym w przyszłości współtworzyć aplikacje, bardziej backend niż fornt,

Są tutaj może jacyś weterani IT, którzy z perspektywy czasu są w stanie doradzić, w którą stronę najlepiej iść, żeby móc dalej się w tym kierunku rozwijać, jakich ofert szukać? Może warto zacząć od testowania kodu?

Zastanawiam się też, czy jest możliwe dostać na start około 5-6 k brutto? Nie chciałabym bardzo zjechać z obecnej pensji :(

Będę mega wdzięczna za rady :))

#pracbaza #programowanie #korposwiat
  • 16
coś tam sobie koduje, trochę jeszcze czasu upłynie zanim będę mieć podstawy IT pozwalające rozpocząć pierwszą pracę

Zastanawiam się też, czy jest możliwe dostać na start około 5-6 k brutto? Nie chciałabym bardzo zjechać z obecnej pensji :(


@Skeggjald: powodzenia :)
@Skeggjald: Na Śląsku w pythonie raczej mało korpo rzeźbi w pythonie i jak już to raczej nie szukają juniorów. Natomiast kojarzę, że w przeszłości Skygate w Gliwicach organizowało programy stażowe dla pythonowców.
A iść najlepiej w takim kierunku, który Cię interesuje, a nie tam, gdzie rzekomo może być łatwiej dostać pracę. Do zostania programistą czy testerem aspiruje mnóstwo ludzi właśnie przez to, że usłyszeli, że to najłatwiejsze drogi żeby dostać się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Skeggjald: zastanów się co chcesz robić ogólnie w it, ale w pythonie dla samouka webowego teraz jest masakra coś dostać. Jak są oferty to raczej w data science niż w Django. Widełki przejrzysz na nofluff i justjoin chociaż pewnie nie oddają dokładnej sytuacji na rynku. Chyba Nofluff zrobił ostatnio podsumowanie ofert z zeszłego roku, spróbuj poszukać, tam jest info z podziałem na miasta, jakie oferty, kwoty itd.
@Skeggjald: próbuj ale ciężko się gdzieś załapać i to nie jest domena IT tylko wielu branży. Nawet na kierowcę tira ciężko dostać pierwszą robotę bez doświadczenia mimo mega zapotrzebowania.
Programiści nie są w tym wyjątkowi mimo, że lubią tak o sobie myśleć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Skeggjald: ja poszłam w Javę i mi się udało szybko bo w 5 msc. Mój niebieski siedzi nad pythonem od dawna, a ma już na prawdę dopracowane CV i portfolio tylko nie ma gdzie go wysyłać (,) Rozumiem Twój wybór bo python jest łatwiejszy i przyjemniejszy, tylko zastanów się czy webowo czy właśnie data science gdzie ofert jest więcej. Powodzenia!