Wpis z mikrobloga

@pawlakwypok: Jeśli generujesz jakiś html, to może się przydać. Jeśli natomiast php używasz do wykonywania jakichś automatycznych operacji na bazie, obliczeń, albo do generowania jsona, to raczej nie przyda się za bardzo.
@pawlakwypok: Warto wiedzieć co to jest na pewno. CSS nie jest skomplikowany, albo się go umie albo nie. Problem pojawia się jak trzeba zaimplementować jakiś konkretny wygląd, same pisanie "jakiś" styli to jest no problemo uno. Tego PHP nie musi konkretnie umieć, ale warto wiedzieć podstawy. Jak to działa i po co. Szczególnie jak się jest full stack developerem.
@Phatee: Mogłbyś mi także powiedzieć, z czego powinno się składać portfolio PHP? Wiadomo projekty, ale bardziej pisanie jakichś skryptów, pluginów etc. czy może wlasna strona tez powinna wchodzić w skład?
@pawlakwypok: Myślę, że to zależy na jakie konkretnie stanowiska się aplikuje. Jak na full stacka z PHP to wiadomo że powinna być jakaś git strona, jak Backend Developera to tutaj jest kilka opcji. Np. stworzyć i wystawić jakieś demonstracyjne API, które robi cokolwiek. Albo jakiś crawler/scraper. Albo jakiś generator. W PHP często pracuje się na frameworkach tj. Symfony albo Laravel i tutaj też warto cokolwiek postawić i pokazać że się umie.
z czego powinno się składać portfolio PHP?


@pawlakwypok: ładne api w symfony albo larwie, ale takie z dockerem, testami i jakąś logiką pod spodem. Do tego redis, jakieś kolejki, może elasticsearch... W fullstacka się na starcie nie pchaj, za duże ryzyko że skończysz klepiąc wordpressy.
@pawlakwypok: ja ci powiem tak, jesli bedziesz znac php na odpowiednio wysokim poziomie oznaczac to bedzie, ze brales udzial w wielu projektach webowych, a co za tym idzie css poznales mimo tego, ze nigdy za bardzo sie go nie uczyles, nie mowie o poziomie na ktorym bedziesz robil jakies fancy animacje, ale na takim zeby mniej wiecej ostylowac w miare podstawowy template samemu.