Wpis z mikrobloga

Niech ktoś mi powie... Czy jest różnica w sposobie przyrządzania kawy przez ekspresy do kawy? Bo dla mnie samo urządzenie jest tylko młynkiem do mielenia w różnych konfiguracjach i ewentualnych bajerach. Espresso czy inne caffe creme, czy caffe lungo zupełnie inaczej mi smakuje w domu - gorzej. Zakupiłem ekspres za około 3,5 tys. co uważam za przyzwoitą konsumencką średnią półkę. Ziarna kawy kupuję również minimum 100 zł/kg i wraz coś jest nie tak. Wolę średnią czarną z Żabki bo jest bardziej intensywna i bardziej kawiasta. O co tu kaman? Czy tam są tam jakieś wzmacniacze smaku kawy czy co? #kawa #pytaniedoeksperta #zalezie #pracbaza
art212 - Niech ktoś mi powie... Czy jest różnica w sposobie przyrządzania kawy przez ...

źródło: comment_1614691108cqatMyaEPjY9Z0Vmmm2n2m.jpg

Pobierz
  • 5
@art212: Nie, po prostu nie zawsze te drogie kawy, "speciality" są najlepsze do ekspresu ani w ogóle dobre dla normalnego użytkownika. W Żabce jest owszem porządny, "przemysłowy" ekspres do kawy, ale mimo wszystko automat, pewnie też rzadko czyszczony, a kawa to pewnie jakaś masowo produkowana bardzo ciemno palona mieszanka arabiki z robustą, która tak Ci smakuje. Jednym słowem: chamski ekspres automat i chamsko palona kawa... może to wystarczy? ( ͡º
Zobacz ciśnienia, moze żabka wali 20bar, a twój ekspres 10. Ciśnienie bardzo mocno wpływa na smak. Druga rzecz to stopień zmielenia - do espresso raczej się mieli drobniutko, może za grubo twój mieli. Jest tez kwestia ziaren - mogą kosztować 100pln/kg, ale to nie znaczy ze kawa z nich musi być lepsza :D te droższe kawy często maja mocno kwaśny profil smakowy, inny od standardowych lavazz czy innych czibo. Baw się ustawieniami
@art212: zacznij się uczyć o kawie , sprawdź czy smakuje ci arabika czy mieszanki, spr jakie stopień upalenia ci pasuje ( jest ich 5 )
jak już to załapiesz to przestaniesz kierować się ceną a zaczniesz smakiem i upodobaniami, i wtedy szukaj ceny