Wpis z mikrobloga

Witam, mam aktualne badania sanepidowskie (salmonella itd itp.) Badania miałem robione w czerwcu 2019 bezterminowo z adnotacją, że w przypadku zmiany miejsca pracy lub przejścia infekcji żołądkowych należy ponownie wykonać badania na nosicielstwo.

Zmieniam miejsce pracy, przechodzę w sumie również w spożywkę (z piekarni na mrożonki - stanowisko admnistacyjne).
Z danych w książeczce wynika, że muszę ponownie zrobić badania - w obecnej sytuacji jest to +- 4 tygodnie przez sanepid i około 1 tygodnia prywatnie (150-200zł).

Wyczytałem w internecie pewną informację:

Kiedyś było tak, że każdorazowo przy zmianie pracy musiałeś robić orzeczenie lekarskie do celów sanitarno-epidemiologicznych od nowa. Obecnie złagodzili ten przepis. Jeśli orzeczenie masz jeszcze ważne, a zmieniasz pracę na taką o tym samym charakterze, nie musisz robić ponownie badania. Zmiana nastąpiła w 2020 roku. Czas ważności orzeczenia ustala lekarz. Może wpisać nam, że orzeczenie jest ważne na rok, może na 2 lub 5 lat, a może i bezterminowo.


Jaka jest szansa, że bez ponownych badań na nosicielstwo przejdę medycynę pracy? Był ktoś z Was w takiej sytuacji? Panie na recepcji nie wiedzą, sugerują zgłosić się do lekarza medycyny.

#medycynapracy
  • 1