Wpis z mikrobloga

Reklamacja przesyłki kurierskiej, protokół szkody.
Mirki? Jak jest z odbiorem w punkcie przesyłki kurierskiej, np. w Żabce? Też można otworzyć przy odebraniu i sprawdzić czy wszystko ok, a jak coś jest uszkodzone to się spisuje protokół?
#zakupyinternetowe #allegro #zabka #kurier
  • 16
@ixem: No zgłosisz sprzedawcy to wtedy możecie próbować razem u firmy kurierskiej reklamować, ale kasjerka w żabce ma to gdzieś. Możesz sobie filmik z paczką nagrać najwyżej przed otwarciem.
@Vadzior: Procedura jest taka, że kurier przynosi paczkę do domu, otwierasz ja i jak wszystko ok to super. Jak nie, to się spisuje protokół przy kurierze i razem z kurierem.
Inaczej, to sprzedawcy możesz sobie zgłaszać i wołać halooo i czekać na echo.
I jak to jest z odbiorem przesyłki kurierskiej w punkcie w Żabce?
@ixem: A to nie jest tak, że taka opcja jest dodatkowo płatna? i nie wszyscy kurierzy to oferują? Dodatkowo taka paczka powinna zawierać protokół w środku z opisem co jest i w jakim stanie i taki sam protokół powinien mieć już odbierający przesyłkę jako deklarację sprzedającego zawczasu?
Handluje antykami, straty w rozbitej zawartości mogę liczyć w dziesiątkach tysięcy złotych. Kurier mi nigdy nie dał dotknąć paczki przed jej odebraniem (złożenie podpisu)
@ixem: Zobacz tu, w przypadku poczty polskiej sprawdzenie zawartości to pozycja 10 i kosztuje 6.15zł: https://www.poczta-polska.pl/hermes/uploads/2017/05/Cennik-opłat-za-świadczenie-niepowszechnej-usługi-pocztowej-Paczka-w-obrocie-krajowym-dla-klientów-bez-zawartej-pisemnej-umowy-obowiązuje-od-01.08.2018r..pdf
(link pierwszy lepszy z google, nie wiem na ile aktualny).
A tu masz więcej szczegółów: https://www.poczta-polska.pl/hermes/uploads/2017/05/Przewodnik-po-usłudze-Paczka-obowiązuje-od-1.04.2019-roku.pdf (strona 8 w pdf, 7 na numeratorze stron tej ulotki).
A to nie jest tak, że taka opcja jest dodatkowo płatna? i nie wszyscy kurierzy to oferują? Dodatkowo taka paczka powinna zawierać protokół w środku z opisem co jest i w jakim stanie i taki sam protokół powinien mieć już odbierający przesyłkę jako deklarację sprzedającego zawczasu?


@Vadzior: Procedura jest taka, że odbiorca przesyłki kurierskiej, która ja wręczana, ma prawo przy kurierze do otworzenia jej i sprawdzenia zawartości. Gdyby cos wzbudziło podejrzenie,
@ixem: No spoko, ja jak chciałem tak sprawdzić zawartość to albo odbieram albo odmowa odbioru xD Ale to było 10 lat temu~. Googlowałem teraz z ciekawości to jest to płatna usługa. No chyba, że jest furtka, że udowodnisz kurierowi rzeczywiście jakieś dziury w paczce to może wtedy jakoś to działa. Nie wiem.
Odbieram paczki praktycznie codziennie.
@Vadzior: Każdemu kurierowi się śpieszy. Ale. Każdy kurier przy doręczeniu paczki, ma obowiązek umozliwienia odbiorcy obejrzenia paczki czy nie uległa uszkodzeniu i otwoerzenia jej przy kurierze i sprawdzzenia zawartości czy nie uległo uszkodzeniu.
Nie należy ulegac presji kurierowi i zbywaniu.
Trzeba do tego podchodzić spokojnie i z rozwagą, ba ma sie do tego prawo.
Bo to Twoja kasa! Bo inaczej sprzedawca powie, nie ma protokołu to spadaj i masz 100, 500
@Vadzior: Masz rację, gdy koperta, karton, czy jakiekolwiek opakowanie przesyłki wzbudzi Twoją czujność
(czyt. uszkodzenie szpikulcem, rozerwanie czy ZADRAPANIE), masz prawo przy nim otworzyć.