Wpis z mikrobloga

tl;dr;
Postawiono mi zarzuty z art. 263 § 2 k.k (nielegalne posiadanie broni) za pistolet alarmowy Walther P99 na naboje PAK (ślepaki).
Szukam prawnika, co ogarnia temat w Warszawie

W 2015 roku w sklepie stacjonarnym Militaria.pl kupiłem pistolet alarmowy Walther P99 na naboje PAK. Mam fakturę. Przy zakupie podałem swoje dane - taki był wymóg ¯\_(ツ)_/¯

Dnia 16 Września 2020 roku w moim domu o godzinie 7 rano stanęło mi nad głową 2 policjantów kryminalnych z nakazem przeszukania wystawionym przez Prokuraturę Rejonową (Warszawa - Praga Południe).

Dobrowolnie wydałem:
- Pistolet Alarmowy Walther P99 KAL. 6MM na wkłady hukowe 9. PAK.

Zostałem wezwany na Policję gdzie złożyłem zeznania, dostarczyłem dowody zakupu.

Myślałem, że to będzie koniec. Niestety jakiś czas temu dostałem wezwanie do stawienia się w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga jako podejrzany w sprawie. Skontaktowałem się z importerem (firmą Kolter) i dostałem paczkę dokumentów, ekspertyz które przedłożyłem na dziennik.

Dziś otrzymałem zawiadomienie o przesłanie aktu oskarżenia - wniosku do sądu.

Wiem, że nie jestem jedyny komu postawiono taki zarzut... jeżelito czytasz i jesteś w podobnej sytuacji - daj znać. W kupie siła. Może coś razem wymyślimy.

Szukam prawnika obeznanego w temacie na terenie Warszawy.

#prawo #bron #bronpalna #prawokarne #warszawa
  • 328
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciekawe czy jak zamawiałem z colosusa i paczka leciała ze Słowacji to tez mam się czego bać ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@mobyn: Cholera wie. Jak nie znaleźli u ciebie i nie podałeś danych to raczej nie masz się o co bać... chyba ze maja już twoje IP...
  • Odpowiedz
@Dandy: nie no, w sumie rozumiem, jak się ktoś nie interesuje, to faktycznie mógł pominąć to info... Dla mnie to oczywiste, bo pamiętam, że przeboje z rewolerami Zoraki itp. się ciągnęły od lat.
  • Odpowiedz
  • 3
@Ketonowy: Wiem o tym, jak kupowałem to sprzedawca mnie zapewnił ze wszystko jest w pełni legalne. Tylko co z tego? Zarzut jest o posiadanie, a nie nabycie.... :(
  • Odpowiedz
@Dandy: Z prawnikiem się wstrzymaj aż do pewnej rozprawy sądowej. To prawdopodobne, ż prokuratoria umorzy tę sprawę. A jak nie prokuratoria to sędzia, bo oni też zdają sobie sprawę z bzdurności tych zapisów.
  • Odpowiedz
Nie mam do nich żadnych pretensji - działali z polecenia prokuratury.


@Dandy: Powinieneś mieć do nich pretensje. Nie działali z niczyjego polecenia. Robili to z własnej woli. ONI SĄ WINNI PRZEŚLADOWANIA CIĘ
  • Odpowiedz