Wpis z mikrobloga

Mirki, jak w dzisiejszych czasach dobrze kupić auto używane żeby nie nadziać się na handlarza sprzedającego ulepy? Gdzie szukać, czego unikać, przy czym powinna się palić lampka ostrzegawcza?
Pytam bo już przydałoby się zmienić autko (Toyota Starlet P9) z 1996 roku. Śmiga ładnie, ale po tej zimie już ruda atakuje, a średnio chce mi się już w ten samochód pakować kasę. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Planuję kupić auto w przedziale 20-25k PLNów, tym razem raczej coś ze stajni VAGa, z racji na mniej problematyczne naprawy niż przy japońcach (japońce szanuję, ale naprawy to serio przyprawiają o ból głowy, jeśli chodzi o szukanie części).

#samochody #motoryzacja #kiciochpyta
  • 14
@Evilus: Sam nie mam wielu doświadczeń, ale jakbym miał kupować coś starszego to chyba bym szukał handlarza, który na zamówienie ci coś ściągniej z takiej np Szwajcarii. Stan tamtejszych aut jest szokująco dobry i wiesz ża co płacisz.
@Evilus: Za tyle możesz mieć wypasione bmw e39 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na japońce się tak nie obrażaj przez części, bo z twoim gruzem masz problem bo mało kto miał takie auto w tamtym czasie. Ja mam bmw z 95 roku i części mam w bród, są tanie i każdy umie skręcić to auto
Na japońce się tak nie obrażaj przez części, bo z twoim gruzem masz problem bo mało kto miał takie auto w tamtym czasie


@cwlmod: też racja, mało tego jeździło po Polsce, bardziej w Niemczech czy Holandii było tego więcej z tego co czytałem po forach użytkowników tego wozidła

Ale problem z japońcami to nie tylko u mnie - znajomy ma Hondę Accord 7, i też ostatnio ma problem ze znalezieniem... felgi
Planuję kupić auto w przedziale 20-25k PLNów, tym razem raczej coś ze stajni VAGa, z racji na mniej problematyczne naprawy niż przy japońcach (japońce szanuję, ale naprawy to serio przyprawiają o ból głowy, jeśli chodzi o szukanie części).


@Evilus: Kolega ma Golfa 6 i jest bardzo zadowolony mimo 270k km przelotu. Kwestia jest taka że części są, są tanie ale czasem trudno odgadnąć co mu jest. Golf odmówił współpracy - objawy
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Evilus: sam szukam od niedawna, ale no ja bym unikał handlarzy jak nie masz kogoś kto ci dobrze fire sprawdzi. Na pewno patrz na koszt utrzymania auta (wybierając model) i podstawa to buda. Jeśli jest dobra to można myśleć dalej. Ja odrzucam wszystkie fury w których buda mi nie leży, motor zrobisz, z buda gorzej

Dwa, czego szukasz? Jaki motor, jaka stajnia, diesel czy benzyna? 20-25k to idzie coś znaleźć, jeszcze
@apatozaur: Dzięki za odpowiedź ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dwa, czego szukasz?


Bardziej bym patrzał w jakiegoś hatchbacka albo sedana w segmencie C (kompakty) i wyżej. Już wystarczająco się najeździłem segmentem B ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jaki motor, jaka stajnia, diesel czy benzyna?


Szukam raczej coś od niemieckich albo japońskich producentów. No i coś z silnikiem benzynowym, diesel w dzisiejszych czasach, gdy tworzone są
@apatozaur: Punto tanie części, ale strasznie problemy zwłaszcza z przednim zawieszeniem. Szybko wyrabiają się drążki, łożyska przednich amortyzatorów. Problemy z elektroniką pomijam bo jak wyżej wspomniałem to teraz bolączka każdego samochodu.