Wpis z mikrobloga

Aktualizacja #kalkulatorgieldowy kalkulatorgieldowy.pl!
Nowości:
- Dodano możliwość importu kosztów i dywidend z #degiro - można tego dokonać plikiem z przeglądu rachunku. Akcje i ETF póki co nadal importowane są z pliku Transakcji.
- Zmieniono tabele na tabele ze stronicowaniem

W przypadku #degiro nie obsługiwane są jeszcze Fundusze Rynku Pieniężnego (tutaj info co to jest od Degiro).
W pliku Przeglądu Rachunku nie ma informacji o giełdzie z tego powodu na razie akcje importowane są tylko z pliku Transakcji.

Poprawki:
- poprawiono graniczny przypadek złego sortowania przy splicie oraz transakcji na tej samej akcji w tej samej minucie
- poprawiono błąd wyliczania podatku pobranego u źródła dla #revolut

Znane problemy:
- nie działa import #revolut na Safari macOS. Wiemy jak już to poprawić ale poprawka będzie później. Działa na Chrome i FF.
- w przypadku błędu importu z zaznaczoną opcją nadpisywania - wpisy są kasowane choć w tabeli nadal je widać do czasu dodania rekordu manualnie lub z importu. Poprawka również planowana na następne dni.

Plany krótkoterminowe:
- obsługa #etoro - ślijcie wasze eksporty na info@kalkulatorgieldowy.pl pomoże nam to w pracy
- poprawki w/w błędów
- może wreszcie blog z opisami "jak Bóg da i Partia pozwoli".

Mamy już 5 Patronów ( ͟ʖ)
#gielda
  • 19
@pur3pwnage: a czy obsługiwana jest promocja Trading212 podczas której wiele osób założyło konta, tzn. losowa darmowa akcja za rejestrację? Tzn. kiedyś na wykopie krążyła interpretacja, że ta darmowa akcja powinna być rozliczona z kosztem zakupu 0 zł, ponieważ dostajemy ją za darmo. W pliku csv eksportu z Trading212 jest zawarta informacja, która z akcji pochodzi z promocji (w kolumnie "Notes" jest zapis "Free Shares Promotion".
@darvd29: tak. Ta interpretacja jest prawidłowa. Jak wczytasz plik z Trading212 powinna być nawet informacja (na dole komunikatów) o tym, że znaleziono darmowe akcje i zmieniono im ceny. Potwierdź czy Ci śmiga :)
@pur3pwnage: no więc u mnie nie działa, wczytuję eksport z Trading212 od 01.01.2020 do 31.12.2020, nie pojawia się komunikat o darmowej akcji i cena zakupu jest podana "normalna", a nie 0. Sprawdziłem ponownie csv z Tradingu i wcześniej źle ci napisałem, "Free Shares Promotion" nie jest notatką do akcji, tylko do depozytu, który ma miejsce co ciekawe zaraz po zakupie darmowej akcji (w kolejności zapisu, czas podany jest ten sam).
darvd29 - @pur3pwnage: no więc u mnie nie działa, wczytuję eksport z Trading212 od 01...

źródło: comment_1614675851pG4sJiwYBvkPDKgGphoV9u.jpg

Pobierz
@darvd29: tak jest to osobny wpis depozytu i tak to obsługuje.
Rozumiem, że NIE edytowałeś pliku z Trading212 przed importem?

Mam 7 eksportów od różnych osób i zawsze to śmigało więc ciężko mi powiedzieć dlaczego nie działa jeśli nie modyfikowałeś tego pliku.
Prześlij mi proszę swój plik na info@kalkulatorgieldowy.pl
@darvd29: poprawka online. Twój plik miał mniej kolumn i z jakiegoś powodu przy sprawdzaniu 'Notes' zamiast korzystać z wyszukanego indeksu kolumny miałem wpisany numer kolumny na sztywno ;) Potwierdź proszę czy Ci zadziałało. U siebie przetestowałem już Twój plik.

Biorąc pod uwagę cache przeglądarki możliwe, że będziesz musiał przeładować stronę CTRL+R by mieć nową wersję. Chyba, że spróbujesz za kilka minut to już bez odświeżania zadziała.
@pur3pwnage: Wielkie dzięki za ten kalkulator. Mam jedno pytanie co do degiro - skoro kalkulator nie obsługuje funduszy rynku pieniężnego to znaczy, że muszę obliczyć je na piechotę i doliczyć do tego co zwróci mi kalkulator czy może nie ujmuje się ich w zeznaniu podatkowym (z tego co rozumiem nie ma z tego frp zysków, a strata jest wyrównywana). I jeszcze czy kalkulator powinien zwrócić kraje odpowiednie dla PIT ZG czy
@kuba-michal: tak na chwilę obecną trzeba wyliczyć to ręcznie przy czym Degiro rekompensuje straty a zyski są zazwyczaj zerowe o ile w ogóle są.

Kalkulator zwraca kraje dla PIT/ZG tylko te, w których osiągnięto zysk. Jeśli we wszystkich krajach miałeś stratę to nie będzie w ogóle wierszy w tej tabelce.
@M4RC1N: tak, ponieważ w innych krajach masz pewnie straty. Kraje gdzie nie odnotowano dochodu w danym roku są niewidoczne, ponieważ nie składa się dla nich PIT/ZG. Możliwe, że zrobię tak by były widoczne ale z komentarzem by nie próbować składać PIT/ZG dla nich.
@pur3pwnage: czyli można liczyć na import etoro jeszcze przed końcem kwietnia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a propo darmowej "akcji" z trading212, to nie jest tak, ze akcje czy to z etoro, czy trading212, to akcje jednostkowe?

tj za 50$ kupujemy tylko jakąś część jednej akcji np apple, a wlascicielem calosci jest etoro, wiec nawet nie mamy do niej praw (przeniesienia itp).

w zwiazku z tym czy powinno