Wpis z mikrobloga

#legia #pomeczowadychamikiego

1. Panie trenerze Czeslawie Michniewiczu, dziekuje za te zmiany! Wreszcie mamy troche zawodnikow na lawce i jest co zmieniac w 2 polowie. Kostorz to jedno, ale postawienie na Gvilie to byl klucz do wygranej, ale o tym pozniej
2. Mateusz Wieteska jest dobrym pilkarzem. Tak, wiem, ma tego babola na mecz, ale poza tym jest bardzo dobrym, jeszcze mlodym obronca, ktory potrafi przyjac, podac i wyprowadzic pilke. Jasne, fajnie by bylo miec kogos lepszego, ale nie jest to glowny problem Legii
3. Problemem jest Artur Jedrzejczyk. Jak podal @Wojt_ASR_, ma on 3x wiecej sprokurowanych goli niz Wieteska, poza tym lapie multum debilnych kartek, nawet w tym meczu malo kto to zauwazyl(na czele z sedzia), ale mial jedne tradycyjne wejscie lokciem w przeciwnika przy wyskoku. Ja przepraszam, ale na mecz ze Slaskiem poprosze Wszolka na wahadlo i Juranovica na obronie
4. Jeszcze slowo o naszych nowych nabytkach: Szabanow poprawny do bolu, wybil co mial wybic, widac, ze przydaloby mu sie troche wiecej regularnych wystepow, bo nie zawsze "czul" gre, ale poki co trzeba go poddac separacji od Jedzy, zeby nie zarazil sie wirusem babola
5. Muci podobno gral w 2 polowie, ale rownie dobrze mozna powiedziec, ze byl tam Lewandowski z Ibrahimovicem, bo ich rowniez nie widzialem
6. Jak obiecalem, wracam do zmian i dlaczego to Gvilia dal nam wygrana. W pierwszej polowie mielismy ogromny problem z kontrolowaniem tempa gry, Slisz i Martins byli kompletnie poza gra i przez to Luquinhas musial wziac wszystko na siebie. Po zmianach, chociaz Gruzin popelnial sporo bledow, to jednak cos trzymal ta pilke w srodku, dzieki czemu Brazylijczyk mogl sie skupic na ofensywie, a skutek tego widzielismy w podaniu do Kostorza
7. Mladenovic dzis mial najgorszy wystep od miesiecy. Poczatek super, ale z kazda minuta gasl, podania mial coraz bardziej niedokladne, popelnial proste bledy przy wyprowadzeniu, kompletnie nie rozumiem co tu sie wydarzylo, oby jednorazowo
8. Jak ktos sie zastanawial po co nam Pekhart, bo przeciez mozemy grac nawet bez napastnika, to wlasnie takie mecze sa na to odpowiedzia. Nie mielismy nikogo, kto zrobilby bramke z niczego, wrzutki nic nie dawaly, w takich meczach na styk potrzebujemy czlowieka-glowy, ktory zrobi roznice
9. Nie wiem czy dzis 4-5-1 nie byloby lepszym ustawieniem. Niestety murawa byla fatalnie przygotowana, pilka skakala w kazda strone, w dodatku wszyscy mieli problem z utrzymaniem sie na nogach, jednak wyprowadzanie pilki przy 3 obroncach bylo dzis wyzwaniem
10. Tak, na koniec bedzie o nim, nasza gwiazda, Bartosz Frankowski. Serio, nie lubie tlumaczyc gry kiepskim sedzia, dzisiaj w sumie nawet jakby bylo 1:1 to nie uwazam, ze by wypaczyl wynik meczu, karny byl ewidentny, ale ilosc bledow, ilosc nieodgwizdanych fauli, ilosc odgwizdanych fauli, absurdalnych kartek, czy to dla Legii czy dla Gornika, to bylo jedno wielkie nieporozumienie. Apogeum bylo w momencie jak skopany byl Luquinhas, a sedzia juz szykowal sie by mu dac druga zolta za symulowanie, chyba VAR mu podpowiedzial, zeby sie nie osmieszal i odpuscil. Mecz meczem, ale tego typu sedziowie sa niebezpieczni dla zdrowia zawodnikow, oby to byl ostatni sezon tego parodysty w ekstraklasie
  • 9
@miki4ever: trudny mecz, na trudnym dla nas terenie. Rok temu było 0:2 m.in. po babolu aktualnego rezerwowego Monaco. Bałem się, że znowu tak będzie.
Dobrze zauważone z tym Gwilią, niestety nie ma chłopak szczęście do celnych podań przez co nigdy nie był i nie będzie dobrą szóstką czy ósemką, nad innymi pozycjami nie ma co myśleć.
Wyjątkowo marnie tym razem Lopes, to musi być joker jednak.
Fajnie, że Kostorz bramkę strzelił,
@tyrytyty: a widzisz, bo mi sie wydaje ciągle, że piłka w niego trafia, on tam próbuje jedną nogą a trafia drugą i przez to idzie akcja przeciwnika zaraz. Zwykle jak gra przecinaka to piłka i tak idzie do przeciwnika. No ale ze statystykami się kłócić nie będę.
@miki4ever: 2. Wieteska jest dobrym młodym obrońcą? xD Jak Rzeźniczak miał zawsze tendencję do sprezentowania setki rywalowi tak Wietes praktycznie w każdym meczu ma to samo. Jeśli obrońca daje rywali co mecz setkę, to nie jest to według Ciebie dyskwalifikujące? Przecież gość gra skandalicznie słabo (Jędza to samo) i nie jest to poziom Legii a co najwyżej jakiejś Cracovii. Dla mnie ten gość jest od dawna skreślony, bo nie pamiętam ani
@Gall1916: Tak uważam. Pisałem, ze robi babola co mecz, ale poza tym jest on dużo pewniejszy niż Jedzą, dobrze wyprowadza piłkę i mogę tylko powtórzyć, priorytetem jest zastąpienie Jędzy, bo tu tez mamy kim to zrobić. Na środek 3 osobowego bloku obrony nie widze nikogo poza Wieteska.

Co do wieku to ma 24 lat, jest młodszy od np. Bednarka. Dla obrońcy to jest jeszcze w miarę wczesny wiek.
@miki4ever: Z Wieteską w składzie nic niestety Legia nie osiągnie. Czy jest lepszy od Jędzy? Obecnie oboje są siebie warci, już nawet Hołek lepiej wygląda od nich dwóch. Dla porównania przychodzi rezerwowy Dynama Kijów i przy nich wygląda jak profesor. Babol co mecz to jednak słaba recenzja dla środkowego obrońcy, bo przez to tracisz praktycznie bramkę co mecz.

Tylko że Bednarek pomijając ostatni okres zbiera dobre noty i gra od deski