Wpis z mikrobloga

Cześć mirki, wyjaśnijcie mi jak liczyć czas pracy bo ja nie ogarniam xD

Od tygodnia pracuję jako kierowca wywrotki z hdsem i jeżdżę tylko wokół komina.

Zaczynam o 6, coś tam jeżdżę, coś pracuję na młotkach i o 9 bądź 10 robię 15 minut przerwy. Połówkę mam zrobić załóżmy o 12 i mogę sobie dalej do 17 spokojnie pracować? Generalnie to raczej nie wyjeżdżę nawet tych 4,5 godziny w ciągu dnia- czasem pewnie się zdarzy, w tym tygodniu miałem akurat więcej pracy hdsem.

Wyjaśni mi to ktoś?

#bekaztransa #transport #zycietruckera
  • 20
@tluczek_do_kartofli: zaczynasz o 6 to przed 12 musisz conajmniej 30 min przerwy, pozniej do 9h pracy tj do godz 15, 45minut a do 18 musisz miec godzine. Mozesz rozkladac po 15 min.

Najprosciej mowiac jak zrobisz min.30 min do 12 to jesli skonczysz przed 18 to masz spokoj jak nie to nastepne 30min
@absoladoo: Koledzy podają nieprawdziwe informacje. W moim (być może niewłaściwym) rozumieniu słowo "Jeszcze", rozpoczynające twoją wypowiedź potwierdza, że zgadzasz się z nią, czym dołączasz do grona dezinformatorów.
Bzdurą jest tu wymóg 30 minut przerwy przed upływem 6 godzin pracy. Nie ma czegoś takiego, a minimalny (ale wciąż dopuszczalny) fragment przerwy (fragment, jeśli jako przerwę rozumiemy sumę wszystkich przerw trwających więcej niż 15 minut) to 15 minut.
@Portier-Harry_Portier: kodeks mowi ze:

breaks:

mobile workers must not work more than 6 consecutive hours without taking >a break

if working hours total between 6 and 9 hours, working time should be >interrupted by a break or breaks totalling at least 30 minutes

if working hours total more than 9 hours, working time should be interrupted >by a break or breaks totalling at least 45 minutes

breaks should be of at
@Electro_01: bag lubi to, zresztą cały czas łóżko to brak pauz i dziad cię będzie gonił, często w umowie łóżko traktowane jako odpoczynek a młotki jako praca, są inaczej rozliczane więc mniej zarabiasz