Wpis z mikrobloga

Siema Mirki mam do was pytanie dot. tych strategii Mintos - mam na nich pożyczki które w każdej chwili mogę sprzedać za darmo bez prowizji ale nie rozumiem jednej rzeczy:

Mam np. pożyczkę 10 eur której okres to 14 miesięcy (bo często algorytm takie wybiera w tej strategii konserwatywnej), ja mam ją już miesiąc i dostałem z niej tam ok 0.20eur i mówię sobie OK taki zarobek wystarczy więc sprzedaję ale tam pokazuję, że jakby mogę ją sprzedać za 9,80 eur a nie za 10 eur i tego trochę nie rozumiem czemu mogę sprzedać jakby 9,80eur a nie 10eur.

Wiem, że mogę sprzedać ją za 10 eur jeżeli dodam do niej zysk ręcznie, ale to sądziłem, że działa to tak gdy chce jakby jeszcze więcej zarobić z rynku wtórnego niż zarobiłem na odsetkach ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#mintos
  • 7
@Silvervend: Racja zapomniałem napisać właśnie o kolumnie z odsetkami, że tam to wgl mam mało i trochę jeszcze dla mnie niezrozumiałe - bo wgl artykułów na mintos zrozumiałem, że jako odsetki są naliczane codziennie i w dniu płatności raty przez pożyczkobiorcę dostaję część pieniędzy to sądziłem, że to są te odsetki ( ͡° ʖ̯ ͡°) to w takim razie według tych strategii Mintos mam trzymać tą kasę
@supermichalpol to działa jak każda normalna pożyczka.

Spłata raz w miesiącu, część to odsetki, część to spłata zadłużenia. Masz to nawet rozpisane w całości w każdej pożyczce.

Sam dobieram strategię, bo te dobrane są zbyt ogólne.
@supermichalpol: Najlepiej jak sam sobie zbudujesz własną strategię. W zakładce "Inwestuj" masz "+ Dodaj strategię" tam ustawiasz wszystkie parametry pożyczek, w które chcesz inwestować. Najważniejsze to firmy pożyczkowe, okres spłaty, oprocentowanie. Ja staram się nie wrzucać kasy w pożyczki powyżej 3 miesięcy.
Łap też kilka stron z bardzo przydatnymi informacjami na temat inwestycji p2p.
https://explorep2p.com/insights/ tutaj bardzo przydaje się ocena pożyczkobiorców na kilku popularnych platformach.
https://p2pempire.com/en tutaj mnóstwo recenzji platform i
@Zamoysky: Super dzięki za obszerny komentarz! :) poczytam sobie na pewno. Czyli myślałem dobrze że lepiej inwestować manualnie własna strategia niż te auto invest Mintos. A generalnie jak oceniasz Mintos? Teraz na szybko przejrzałem te strony to one tak średnio oceniają mintosa, najlepszy jest ten esateguru ale mi zależy na krótkoterminowych 1-2 miesięczne inwestycjach a nie na długich
@supermichalpol:
Inwestowanie manualne może być na dłuższą metę kłopotliwe, jeśli chcemy maksymalnie dywersyfikować ryzyko i inwestować w wiele pożyczek. Własna strategia to de facto Auto-Invest ale na Twoich, ustawionych przez Ciebie zasadach. Ja właśnie z tego korzystam inwestując coś od czasu do czasu manualnie, jeśli wisi luzem.

Co do oceny to trochę trudno teraz jednoznacznie ocenić Mintosa pozytywnie lub negatywnie. W pierwsze pożyczki inwestowałem tam jeszcze w 2018 roku i nie
@supermichalpol:

@Silvervend Bardzo dobrze to opisał.

Jeśli dopiero zaczynasz z p2p, to zacznij od zdobycia wiedzy, zajrzyj do linków podanych wyżej. Każda inwestycja jest obarczona ryzykiem dobrze abyś wiedział jakie to ryzyka. Rynek P2P nie jest uregulowany, zdarzyło się kilka nieprzyjemnych historii jak choćby Envestio. Dla przykładu Mintos idzie w kierunku zdobycia licencji, zapowiada oferowanie obligacji w formie podobnej do obecnych pożyczek.

Pamiętaj również że jeśli zakładasz nowe konto na platformach