Wpis z mikrobloga

#triban #triban100 #gravel #decathlon
Mirki zastanawiam się na zakupem Triban grave l120 Triban Gravel 120. Pytania są następujące: czy jest możliwość w przyszłości upgrad-u tylniej przerzutki? Jak się zachowuje ta montowana seryjnie? Czy w trudniejszym terenie łańcuch nie lata za bardzo?
Czy te koła wytrzymają (73 kg here)? Czy warto kupować taki rower czy lepiej szukać czegoś innego? Max 3,5 k zł (napiszcie co warte uwagi)
Wiem, że obecnie niedostępny, ale miła pani na infolinii powiedziała, że od 3 marca będzie !
  • 20
@cubus92: Ja cały zeszły rok przejeżdżałem w różnym terenie i nie zauważyłem jakiegoś skakania. Waga u mnie podobna i koła nic nie mówiły że im za ciężko ( ͡° ͜ʖ ͡°) O tym jak się montowana seryjnie przerzutka zachowuje to ciężko mi powiedzieć bo to mój pierwszy rower więc nie mam porównania ale raczej nie napotkałem żadnych problemów. Jak pani tak powiedziała to polecam polować w nocy,
Jak się zachowuje ta montowana seryjnie?


@cubus92: naprawdę spoko, myślałem ze mikroszit będzie do bani ale wszystko działa wzorowo.

Czy w trudniejszym terenie łańcuch nie lata za bardzo?


@cubus92: nie zauważyłem do tej pory nic.

Czy te koła wytrzymają (73 kg here)?


@cubus92: 99kg here i dalej proste

Czy warto kupować taki rower czy lepiej szukać czegoś innego?


@cubus92:
Jak chcesz coś z karbonowym widelcem i jednym blatem
@cubus92: kupiłem go w zeszłym roku, to mój pierwszy taki rower więc ostrzegam że nie mam dużego odniesienia do innego sprzętu. Przerzutka działa ok po regulacji w serwisie, bo przed nie wchodził mi najwyższy bieg. Tylna przerzutka ma sprzęgło, więc łańcuch jest napięty i nie lata, jeździłem po lasach, korzeniach, dziurach i było ok. Ważę 10 kilo więcej i jest git. Za 3,5 to chyba lepiej wziąć rc500 i zmienić opony.
@AdiBdg: w tym rc 500 nie pasują mi przełożenia - od razu do zmiany musiałby iść cały napęd - 50/34 11/32 to bardziej szosowe biegi. A tutaj 38 11/42 chyba bardziej w teren pasują.. Chyba
@cubus92: są mniej skuteczne niż hydrauliki ale nawet przy mojej wadze dają rade, są takie na styk. Nie są rewelacyjne ale też nie powiedział bym że są za słabe czy coś.

Ja się chciałem przekonać do napędu 1X i nie brałem pod uwagę RC500
@cubus92
Może rzuca 3 marca, ale biorąc pod uwagę co się działo ostatnio, może być mały wybór rozmiarów i mało sztuk rzuconych.

Co do przerzutki - nie spotkałem się nigdzie z dużym testem microshifta i ciężko powiedzieć, jak wytrzyma dłuższą eksploatację
@cubus92 haki przerzutki prostuje się specjalnym narzędziem, ale to tylko w serwisie. Po prostu śruba wkręca się w gwint haka i kręcisz długim ramieniem kontrolując położenie prostopadlej płaszczyzny w stosunku do ramy roweru. Przyznam, że sam już 2x hak wymieniałem, więc brak tej możliwości to trochę kicha.