Wpis z mikrobloga

@Majk_: To tak na poważnie narracja z tym Tourretem? Czyli oficjalnie już można mówić, że w Polsce rządzą osoby z upośledzeniem umysłowym i niestabilne psychicznie?

PS. Niekontrolowane przeklinanie to koprolalia i występuje nie tylko w Tourettcie(gdzie tylko ~10% chorych ma to zaburzenie) także w psychozach alkoholowych - co prędzej bym przypisał Obajtkowi.
  • Odpowiedz
@dioxyna: No i mamy znowu lewicę broniącą PiSowców przez semantykę XD
Nie odwracaj kota ogonem tylko skup się na fakcie, że to PiS obraża ludzi z zespołem Touretta przypisując im wszystkim koprolalię i zagarniając dla siebie zespół chorobowy, żeby się wybielić. To uderza po ludziach z zespołem Touretta, ludzie publicznie udający, że są chorzy, żeby wybielić swoje chamstwo, a nie to, że random w internecie jak ja napisze, że to upośledzenie
  • Odpowiedz
To tak na poważnie narracja z tym Tourretem? Czyli oficjalnie już można mówić, że w Polsce rządzą osoby z upośledzeniem umysłowym i niestabilne psychicznie?


@ozomidaf: Zespół Touretta nie ma nic wspólnego z upośledzeniem umysłowym, a niekontrolowane tiki czy nawet koprolalia to jeszcze nie jest niestabilność psychiczna, cokolwiek miałoby to znaczyć.
  • Odpowiedz
@ozomidaf: Ten fragment potwierdza to, co napisałam - zespół Tourette'a to nie upośledzenie umysłowe. A jeśli chodzi Ci o ten cytat:

Only slight impairments are found in intellectual ability, attentional ability, and nonverbal memory—but ADHD, other comorbid disorders, or tic severity could account for these differences

To rozumiem go jako stwierdzenie, że deficyty te, jeśli już występują, to są niewielkie. Nie jest to równoznaczne z wnioskiem, że zespół Touretta zawsze wiąże
  • Odpowiedz
@misja_ratunkowa: Slight impairments to nadal upośledzenie.
Co było nie było nie było clou mojej wypowiedzi, więc broniąc uciśnionych, których nikt nie uciska odwracasz kota ogonem i pomijasz główny wątek o tym, że Obajtkowi przypisuje się zespół Touretta bo przeklina spłycając tym samym powagę tego zaburzenia. Ale ważniejsze, że ja się mylę niż, że publiczne szczekaczki PiSu dają dużo gorszy przekaz do mediów - prawda?
  • Odpowiedz
Slight impairments to nadal upośledzenie.


@ozomidaf: Nie masz racji. Upośledzenie umysłowe jest tożsame z niepełnosprawnością intelektualną.
Wynik IQ trochę poniżej średniej to nie jest niepełnosprawność, tak samo jak wada wzroku z dioptrią -0.5 nie czyni nikogo inwalidą.
  • Odpowiedz