Wpis z mikrobloga

@szantrapa: Najgorsze w tym wszystkim jest fakt, że wada wzroku postępuje stosunkowo powoli i człowiek się przyzwyczaja do coraz gorszego widzenia nie zdając sobie nawet z tego sprawy. Dopiero jak po pewnym czasie okazuje się, że nie można na przykład odczytać tablic rejestracyjnych z większej odległości. Potem wizyta u okulisty, później do optyka, zakłada człowiek okulary i to zdziwienie, że tak wyraźnie może wyglądać świat :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szantrapa: śmieszne bo ja mam 30 lat, moja wadą się ciągle pogłębia a jedyne co usłyszałam od okulisty to cytuje "To dziwne, powinna przestać się już dawno zwiększać"... No shit Sherlock
  • Odpowiedz
@niepoprawny_pesymista stuprocentowa prawda. U mnie słaby wzrok po raz pierwszy wyhaczył tata, jak byłam jeszcze małym guwniakiem, a objawiało się to stopniowym zbliżaniem się do telewizora podczas oglądania kreskówek w tv. Jak już dostałam pierwsze okulary w podbazie na -2,5, to byłam przez tydzień w szoku, że telewizję mogę oglądać z drugiego końca pokoju i widzę xD
  • Odpowiedz
pozdrawiam z wadą -9,5, bez okularów/soczewek to nie dość, że postacie się nie ładują, to jeszcze świat nie jest odblokowany xD


@szantrapa: tu -8,0 świat bez soczewek jest ciekawszy( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz