Wpis z mikrobloga

#rower #kross #giant
Hej, chciałem dziś kupić swój pierwszy rower. Wybór padł pomiędzy Kross Hexagon 5.0 a Giant Talon 4
Mimo iż oba są w podobnej cenie gościu ze sklepu powiedział, że Kross ma lepszy osprzęt, a w Giant płace głównie za "nazwę". Może ktoś to potwierdzić? Faktycznie z tej dwójki to Kross będzie lepszym wyborem?
  • 8
Faktycznie z tej dwójki to Kross będzie lepszym wyborem?


@F4tum: pod kątem osprzętu - tak, pod kątem geometrii ramy - niekoniecznie. Hexagon ma ramę jak sprzed 10 lat - krótka, z długim mostkiem, gdzie Giant - w miarę współczesną, do tego z pochowanymi sznurkami.

Hydrauliczne hamulce do Gianta dokupisz za 200zł (mt200), ale gorzej będzie z kołem - bo z tyłu siedzi wolnobieg i to jest dla mnie najsłabszy element zabawy
@panato:
na obrazkach w krossie wydaje mi sie ze jest pokazana duza rama, ktora zawsze wyglada gorzej niz małe, dlatego taki efekt ze krótki. ale fakt giant ma bardziej zaawansowaną rame tutaj.
ale wolnobieg z tarczą nie do przeskoczenia.
@bartman28: sprawdzałem po tabelce z geo, nie wierzę w zdjęcia. A wolnobieg - jak kiedyś na mirko napisałem, że tego się nie serwisuje tylko wywala to mniej #!$%@?. A tutaj tylko całe nowe koło wchodzi w grę. Inna sprawa, że niekoniecznie musi być drogie.