Wpis z mikrobloga

Hejka poradźcie co lepiej zamontować - okna antywłamaniowe czy roletę?

Mieszkanie jest usytuowane na parterze w Krakowie z czego okno salonu i balkon (też salon) wychodzą na park więc jest to miejsce w którym to amatorzy cudzej własności mogą (a kiedyś już próbowali) nabyć drogą przywłaszczenia nasze rzeczy. Ubezpieczenie ruchomości mam, ale okna mają swoje lata i szukam jakiegoś rozwiązania co by zabezpieczyć mienie. I nie wiem co lepiej - zwykłe okna i roletka czy okna antywłamaniowe?

#remontujzwykopem #budujzwykopem #stopzlodziejom
  • 9
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Thunderball: to zależy, okna też mają klasy antywłamaniowe, taki wk2 będzie dużo tańszy niż wk4. Poza tym jak chcesz mieć papier, to nie każdy wymiar okna uzyska odpowiedni stopień. Plus montaż samego okna tez wpływa na stopień
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Thunderball: chyba, że tylko szyba klejona, ale to ma tyle wspólnego z antywłamaniowością co nic. Bo samą szybę łebski złodziej zostawi i spróbuje przez klamkę, zawiasy lub podważyć szkło i wejdzie do środka szybciej niż ty dojdziesz na widok sashy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na to wpływa szkło, okucie, odpowiedni profil listwy szklącej, oraz odpowiedni montaż.
@Thunderball: który złodziej będzie sprawdzał czy okno jest antywłamaniowe? rozdupczy Ci okno i dopiero wtedy styki mu się połączą, że nie jest tak łatwo.

Bierz rolety - od razu widać, że masz dodatkowe zabezpieczenie, przy którym już trzeba trochę hałasu narobić.
@Thunderball: Jeśli chcesz się faktycznie zabezpieczyć przed złodziejem to musisz zainwestować przede wszystkim w okno. Rolety są dobre jako osłona przed słońcem i wzrokiem somsiada.

Po kolei od najtańszej opcji:
1. Okna + okucia RC1/RC2. Dopłata kilkaset złotych, ale to już bardzo dobrze działa. Złodzieje najczęściej chcą wejść po cichu więc kombinują z otwarciem skrzydła od zewnątrz.

2. Okna + okucia RC1/RC2 + szyby antywłamaniowe P2/P4. Opcja już sporo droższa ale
Winlux - @Thunderball: Jeśli chcesz się faktycznie zabezpieczyć przed złodziejem to m...
@Winlux: Seems legit. Myslałem o rolecie ale to w sumie bezsensu jak teraz o tym myślę bo okno na taras otwiera się na zewnątrz wiec roleta ktora nie ma dodatkowego zamka to troche atrapa/osłona przed słońcem. Okna z okuciami RC2 brzmi lepiej i takie wezmę. Największy zgryz co z balkonem - może kojarzysz czy istnieją dobrze zabezpieczone okna balkonowe otwierane na zewnątrz (no bo zawiasy są wtedy wystawione na atak)
@Winlux: Teraz jest coś takiego o wymiarach 145x225. Chce otworzyć zabudowany balkon i zamontować drzwi których nie będzie się dało otworzyć śrubokrętem. Oczywiście nie mam pomysłu jak to rozwiązać - wiem tylko jedno - nie chce otwierać drzwi do wewnątrz bo po co tracić miejsce w lecie kiedy na #homeoffice drzwi będą ciągle otwarte dlatego chce je otwierać na zewnątrz (bo na system przesuwny nie mam raczej miejsca i szans)
Thunderball - @Winlux: Teraz jest coś takiego o wymiarach 145x225. Chce otworzyć zabu...

źródło: comment_1614196656MVv9JNokQRHMvx0tM9VvNX.jpg

Pobierz