Wpis z mikrobloga

@pjprezes Też nie lubię czerwieni. Trzeba wytrwać. PS. Rynek akcyjny w US zwłaszcza technologiczny jest bardzo wysoko wyceniany. Tak wysoko, że ja bym się tam bal kupować.
  • Odpowiedz
@pjprezes nie bierz poważnie pomocy z wykopu na temat swoich własnych pieniędzy.

Spójrz, ze caly rynek jest czerwony wiec jak chcesz to zatrzymać to musisz przeczekać ten okres, albo pogodz sie ze stratami i sprzedaj. Nie wiadomo kiedy wszystko odbije, wiec możesz trzymac te torbę przez długi czas. Mam nadzieję, że wrzuciles tylko pieniądze które możesz stracic.
  • Odpowiedz
@Pusty_Pugilares: Dziękuję za Twój merytoryczny komentarz. Pytanie było jak najbardziej poważne, a w komentarzach tylko śmieszkowanie. GME i PLTR traktuję jako zabawę, ale pozostałe trzy spółki miałby dać zysk w perspektywie 3-6 miesięcy większy niż marne 1,5 z lokaty. JSW, MRNA i LUMN będę trzymał bo z założenia miała to być inwestycja długoterminowa. Nie mniej jednak nie byłem gotowy na aż tak duże spadki jak w przypadku MRNA, które było
  • Odpowiedz
@pjprezes Niestety nieprzewidzisz wszystkiego. Pamiętaj tylko o tym, ze jeżeli sprzedasz ze strata to nie miej sobie za złe tego, gdy cena ewentualnie wzrośnie.

Musisz sam ocenić sytuacje, nie wazne jaka decyzja podejmiesz to sie z nia pogodz i rusz dalej.
  • Odpowiedz
@pjprezes: Mirku, tak bywa. Ja zeszły miesiąc skończyłem z 31% na plus i zrealizowałem zysk. Obecnie mam 4 nowe spółki i na razie 29% na minus. GME jest nieobliczalne, ale reszta portfela w końcu odbije. Ewentualnie jeśli masz wolne fundusze to możesz kupić na dołku żeby uśrednić cenę akcji.
  • Odpowiedz
@SalvationArmy: Nie dam rady uśredniać bo żona nie pozwala wziąć więcej kasy na giełdę :)

@temp16: Cierpliwość mam i zainwestowałem tylko wolne środki, ale nie mam doświadczenia dlatego podpytuję o opinię innych.

@Narmol: Mam nadzieję, że GME dzisiaj podskoczy o parę punkcików to może uda się sprzedać z niewielką stratą.
  • Odpowiedz
@Cel87: JSW mam po 40,4 i liczę na cenę 55 - 60 w perspektywie 4-6 miesięcy. Moderna ma wyniki za dwa dni i lmam nadzieję, że wtedy odbije. PLTR kupiony po odbiciu po ostatnich shortach. Z tym papierem też wiążę duże nadzieje bo to spółka technologiczna, a cena jest poniżej fair price.
  • Odpowiedz
@pjprezes: Nic nie rób. Giełda nie idzie zawsze do góry. Luty jest historycznie kiepskim miesiącem na giełdzie, ale idzie marzec a także stimulus checki w USA.

Masz pecha bo teraz jest po prostu parę czerwonych dni pod rząd, ale to się odbije.
  • Odpowiedz