Wpis z mikrobloga

@kistel66: Zalezy-tego do ktorego wyslal Cie pracodawca masz za free bo ma podpisane z pracodawca. Jak pojdziesz do innego to musisz zaplacic i wziac fakture. I teraz pytanie czy Twoj pracodawca zwraca czy nie. Moj zwraca bo wyszedl z zalozenia ze bez sensu jest zeby ludzie musieli jezdzic do innego miasta jak moga sobie badania zrobic u siebie.
@gorzki99: zalezy o jakich badaniach mowimy, bo OP sie nie pofatygowal, ale przewaznie takich z medycyny pracy nie zrobisz u innego - ma to zmniejszyc liczbe naduzyc, bo inaczej ludzie mogliby sobie 'zalatwiac' brak przeciwskazan do roboty.
ale przewaznir takich z medycny pracy nie zrobisz u innego - ma to zmniejszyc liczbe naduzyc, bo inaczej ludzie mogliby sobie 'zalatwiac' brak przeciwskazan do roboty.


@stormkiss: A to ciekawe bo zarowno wstepne do roboty jak i okresowe robilem u siebie w miescie biorac fakture a pracodawca oddawal. Poza tym jak sobie to wyobrazasz? Firma w ktorej pracuje ma w polsce chyba z 3 albo 4 oddzialy a zatrudnia ludzi z
@gorzki99: zapraszam
Ustawa z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy

Art 12., 13. oraz 14.

Wiec nie, nie powinienes moc sobie zalatwic zaswiadczenia gdziekolwiek. Wiadomo, jak firma w ktore robisz ma podpisana umowe z Luxmedem to mniejszy problem, ale to pracodawca powinien ci wyznaczyc gdzie maja cie zbadac - u mnie do tej pory byla placowka oraz godzina na ktora mam sie stawic.

Wiadomo, teraz dochodzi jeszcze covid,
@stormkiss: No ciekawe-z ustawa dyskutowal nie bede.

Wstepne do roboty robilem jeszcze dlugo przed covidem (jak napisalem u siebie w miescie na fakture) Okresowe teraz robil kumpel (czyli w "czasie covida") w tej samej przychodni co ja tez na fakture. Nastepne okresowe mam w sierpniu i znow beda na tej samej zasadzie.
Co wiecej u poprzedniego pracodawcy bylo podobnie-a to bylo jakies 5-6 lat temu (podobnie bo nie tak samo). Podobnie