Wpis z mikrobloga

@BrakKontaNaFejsie: i prędko się nie sprzeda - no chyba że bardzo drastycznie spadnie cena, a nie kombinowanie po kilka milionów.

U mnie w rodzinnym mieście ( 50k mieszkańców ) wybudowali dwa "ogromne" pasaże handlowe na łącznie 50 sklepów. Miło być huczne otwarcie, miało być fajnie, w czasie budowy mieli 100% obłożenia. Pandemia przyszła, wszyscy się wycofali z najmu i do dziś stoi to puste. Inwestycje w galerie/pasaże będą martwe jeszcze przez
@BrakKontaNaFejsie: 120mln ( ͡ ͜ʖ ͡) myślę, że w chwili obecnej jest to warte: 0zł

Najlepszym rozwiązaniem aby odzyskać te pieniądze byłoby wejść w spółkę z jakimś deweloperem i oddanie tego za przysłowiową złotówkę celem zyskania procentów z udziałów. Jeżeli jest to murowane to może ktoś pokusiłby się o przerobienie tego na mieszkania ale generalnie to ja bym to wyburzył i postawił tam wieżowiec mieszkalny.
generalnie to ja bym to wyburzył i postawił tam wieżowiec mieszkalny


@Sloneczko: byś świadomie wpakował 100-120 mln w to aby wyburzyć? Chyba nie ma terenów w Łodzi które są aż tak cenne by to zrobić dla postawienia apartamentowca czy biurowca ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Jedynym ratunkiem dla tej inwestycji jest drastyczny spadek ceny ( myślę że finalnie skończy się na 70, góra 80 mln ) dzięki czemu
@SeriousDude: dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie nawiązanie współpracy z inwestorem posiadającym kapitał, wyburzenie, postawienie tam apartamentowca i podział zyskami. Galerie już nie wrócą w takim stopniu jakim mogły się pochwalić jeszcze 2 lata temu zwłaszcza, że sukcesja i tak świeciła pustkami. Portfel klientów i umowy również nic tu nie dadzą bo firmy wycofują się ze sprzedaży stacjonarnej na rzecz internetu a polityka firm już nie pozwala na pakowanie dużych pieniędzy w wynajem
@Sloneczko: Po pierwsze, plan zagospodarowanie. Po drugie, wieżowca na miarę Stolycy nie postawisz tam. Po trzecie, finalnie ceny mieszkań by wynosiły po 20-30k z metra cięte aby inwestorowi zwrócił się zakup 2ha działki za astronomiczną kwotę + kolejne miliony za wyburzenie + kolejną setkę/dwie za postawienie jednego/dwóch budynków kilkupiętrowych.

Dlatego Twój pomysł nie ma ani rąk ani nóg z tym wyburzeniem. []

Zawsze łatwo i