Wpis z mikrobloga

  • 13
402 + 1 = 403

Tytuł: Poziom Śmierci
Autor: Lee Child
Gatunek: kryminał
Ocena: 7/10

Pierwsza z książek z serii o Jacku Reacherze - byłym żołnierzu, a obecnie włóczędze
Ta książka jest o tyle szczególna (prócz tego, że jest tomem I)- że powiązania rodzinne głównego bohatera to istotny kawałek fabuły (w innych historia Jacka jest odkrywana zdecydowanie wolniej)
Jack jak można sobie wyobrazić jest oschłym odludkiem, nieraz dupkiem i tak naprawdę nie pakuje się w kłopoty próbując pozostać neutralny z podobną skutecznością co białowłosy ubijacz potworów z pewnej sagi fantasy.
Fabuła ok, standardowo mamy tu jednego poszukiwacza prawdy i sprawiedliwości kontra cały świat.
Nie jest to moja ulubiona seria kryminalna, ale w sumie spełniło wszystko, czego oczekiwałam od typowego kryminału na jeden wieczór.
Seria o Jacku Reacherze sięga ze 30 książek, więc jak widać można obstawić tym sporo wieczorów. Mnie jakoś pierwszy tom nie przekonał do czytania całej serii od razu, mam póki co rzeczy do czytania. Btw. pierwsze spotkanie z Jackiem zaliczyłam od tytułu gdzieś ze środka :D Natomiast jest pewna guilty pleasure w czytaniu hurtem kryminałów pisanych trochę na jedno kopyto (jak Agatha Christie), które wpadają i wypadają z pamięci zaraz po odłożeniu n-tej książki na półkę

#bookmeter
kt13 - 402 + 1 = 403

Tytuł: Poziom Śmierci
Autor: Lee Child
Gatunek: kryminał
O...

źródło: comment_16139966441lXZIcKER0n8iiSSUw8eFR.jpg

Pobierz
  • 1
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kt13: Kurde. Z 10 lat temu przeczytałem kilka książek z tej serii i mega mi się podobały, chyba już wiem co będę robił w najbliższym czasie ( ͡° ͜ʖ ͡°) dziemkuje za przypomnienie ʕʔ