Wpis z mikrobloga

Witam

Złożyłem komputer z następujących komponentów:
- Płyta główna - JINGSHA x79 V1.0
- Procesor - Intel XEON 2650 V2
- Zasilanie - SilentiumPC Elementum E2 550W 80 Plus
- Grafika - GTX 960 4 GB
- Chłodzenie - FERA 3
- Dysk - M.2 NVME
- RAM - 4 x 4 GB ECC 1333 MHz

Problem polega na tym że po włączeniu nie wyświetla żadnego obrazu na monitorze komputera (sprawdzałem też na TV i to samo).
Płyta główna reaguje, wentylatory na płycie jak i karcie graficznej reagują poprawnie. Na początku myślałem że wina może być karty graficznej. Wrzuciłem ją do innego komputera i odpaliła obraz bez problemu. Z tamtego komputera przeniosłem grafikę do tego złożonego i ta sama reakcja - zaświecił się tylko ledowy napis na karcie a obrazu dalej brak. Następną rzeczą było sprawdzenie pamięci RAM. Odpalałem komputer ze zmienioną konfiguracją pamięci, uszczuplałem, przemieniałem i dalej nic. Wyciągałem także baterię i to samo. Nie mam już pomysłów co dalej robić. Czy może być uszkodzona płyta lub procesor w takim przypadku?

#pytanie #informatyka #komputery #pomoc
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ricx: Masz jakiś inny ram ddr3? Piny w sockecie proste? Takie rzeczy jeszcze potrafią powodować na tych płytach większe chłodzenia powietrze, ale tutaj jest dosyć małe i jego wina to nie jest. Skąd brałeś płytę i procka?
@Gymski: @LIBED: Tak więc po cało dniowej batalii problem udało się rozwiązać i już tłumaczę krok po kroku jak to zrobić. Może się kiedyś komuś przyda, szczególnie że coraz większym zainteresowaniem cieszą się budżetowe maszyny na podzespołach serwerowych.

Cały problem polega na tym (tak było w moim przypadku) że pamięć RAM nie chce się poprawnie zinicjalizować.

Jak to zrobić:
- należy uruchomić płytę z zamontowanym procesorem i chłodzeniem. Wszystkie dyski,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ricx: Kurczę o tym takim czymś jeszcze nie słyszałem. Potem zobaczyłem twój post na fb i tam na grupie też nie widziałem aby ktoś miał taki problem i tym sposobem naprawił. Super, że się udało to ogarnąć sam posiadam dwa chińskie zestawy na x99 i u mnie działają od początku bez problemu.
@LIBED: Nie mogło być za prosto, zawsze musi mi się coś nietypowego trafić żebym siedział cały dzień i myślał jak bym nie miał nic innego do roboty :D Przynajmniej na przyszłość wiem już jak podejść do tematu ;)