Wpis z mikrobloga

To i ja mam (pewnie głupie) pytanie xD
Jeżeli dojeżdżam do pracy to mogę gdzieś to dopisać? Czy pracodawca sam już mi to gdzieś odliczył? (i jeżeli tak to gdzie tego szukać?)
#pit
  • 11
@tekon: Twój pracodawca coś tam wykazał w pozycji koszty, to kwota jaką ujął przy rozliczaniu miesięcznych wypłat.
Możesz ją zmienić.
Na koszty ryczałtowe - 250 zł za miesiąc dojazdów (przy dojazdach z innej miejscowości i przy wielu umowach trochę wyższe) - lub na koszty faktycznie poniesione, pod warunkiem że będziesz posiadał łącznie okresowe bilety imienne oraz zaświadczenie o wysokości poniesionych wydatków.
@corrs: @Dacir:
za bilety wyłożyłem (w tym roku mniej bo pandemia i zdalne) +- 1200 złotych (mało bo wykupiłem legitymację na zniżki).
W PIT mam pozycję koszty uzyskania przychodów i wynosi ona 2250. Czyli to już jest wliczone? Nie ma co grzebać? Nie da się nic ugrać?
Bilety miesięczne imienne mam wszystkie poza jednym miesiącem (możliwe że gdzieś się wala, ale w razie czego powinienem mieć gdzieś zaksięgowane na koncie.
@corrs: czyli mogę wprowadzić korektę? gdyż dojeżdżam z innej miejscowości, mam UOP i nie zwraca mi za to pracodawca.

Natomiast pracownik dojeżdżający z innej miejscowości korzysta z prawa do odliczenia kosztów w wysokości 300 zł miesięcznie (nie więcej niż 3600 zł za rok podatkowy).


Czyli licząc te 9 miesięcy dojazdów to dawałoby mi 2700 do wpisania w miejsce "kosztów uzyskania przychodów"? (nawet jeżeli faktycznie tyle nie wydałem?)