Wpis z mikrobloga

@Beneqzor: broń rozładowana może oznaczać np pełen magazynek obok; generalnie zasadą jest, że ammo schowane dla bezpieczeństwa; niektórzy lubią się pobawić albo napawać widokiem i czasami dochodzi do tragedii..
to tylko pytanie kontrolne ;)
@EpicElion: pierwsze słyszę o czyszczeniu ammo - jeśłi tak się robi to z chęcią się dowiem; ja swojej nie czyściłem nigdy bo przecież jest zabezpieczona w pewien sposób - nieprawdaż?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Poza względami zdrowotnymi

@Amatorek: ja strzelam tylko i wyłącznie na strzelnicach otwartych więc nie straszna mi ołowica. Generalnie z 22lr strzelałem tylko raz w życiu i jakoś mi nie podpasowało. Ja lubię jak broń ma "#!$%@?ęcie". Aczkolwiek nie wykluczam, że kupię kilka sztuk jak będę miał syna żeby go uczyć ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DoktorVincent: masz rację, o amunicję w przypadku egzemplarzy historycznych trzeba dbać żeby nie stanowiła zagrożenia dla strzelającego, ale w przypadku broni "nowoczesnej" nie ma takiej potrzeby. Wystarczy że jest w sejfie (szafie) która jest sucha i na bieżąco ja strzelasz (wtedy jest bezobsługowa).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Beneqzor: generalnie są dwa zagadnienia. Pierwsze to tzw "ołowica" czyli zatrucie ołowiem przez człowieka a drugie to zatrucie środowiska naturalnego - zwłąszcza w obszarach podmokłych.


ołowica


środowisko naturalne

@Amatorek: kwestie związane z ołowicą są mi znane, dlatego strzelam tylko na otwartych strzelnicach, żeby właśnie tego syfu nie wdychać. Spraw związanych ze środowiskiem naturalnym i ekologią nie będę poruszał bo to jest sprawa właścicieli strzelnic żeby o to zadbać. Twoją wiadomość
@Beneqzor: masz rację dlatego zapytałem o 22 LR gdzie bardzo popularne są ołowiane bez dodatkowej powłoki. Osobiście też staram się wybierać miedziowane. Tutaj jak wiadomo każdemu co innego pasuje bo np ołów przytyka lufę i celność jest lepsza. Takie opinie słyszałem.