Wpis z mikrobloga

Mirki, pisze właśnie umowę na wykonanie przedmiotu. Czy macie jakieś ciekawe wzory albo przynajmniej ktoś z Was byłby na tyle miły żeby podrzucić mi Waszą wersję. Chodzi głównie o zapis w sprawie kar umownych kiedy zamawiający chce jakieś zmiany więcej niż np 3 razy.

Taguje #grafika bo wiem że w tej branży to jest duży problem oraz #prawo
  • 10
@technic: Czy "wysryw" to szczyt Twoich możliwości intelektualnych? Tak - tyle kosztuje sporządzenie umowy, np. umowa inwestycyjna do startupu. Napisz mi jeszcze od jakich dochodów powinienem zaprzestać wypowiadania się na mirko :D Jak masz problem z krytyką to nie wypowiadaj się "publicznie". Żaden radca prawny lub adwokat nie da ci porządnej umowy za friko.
@MysticDream: Radcowie prawni i adwokaci, czy prawnicy bez tytułu zawodowego? 1) umowę sporządza się pod dany stan faktyczny i określonego klienta 2) korzystanie ze wzorców to domena osób, które nie są radcami prawnymi lub adwokatami 3) korzystaj ze wzorców dalej i zakładaj, że są one sporządzone prawidłowo, a przede wszystkim, że odpowiadają znowelizowanym przepisom 4) skoro w internecie jest tyle wzorców to OP niech sobie, któryś weźmie 5) nie chce i
@AlezPanieMecenasie: czasami w sklepach dają za darmo jakieś jedzenie czy gadżety w ramach promocji, więc to złe porównanie. A to, że wzory pism mogą być nieaktualne, to oczywista sprawa, tak samo jak to, że pisze on na własne ryzyko. Ale ma do tego prawo. Ponadto różnie bywa z poziomem jakości usług prawniczych świadczonych przez radców prawnych i adwokatów.
@AlezPanieMecenasie: nie o przecenionym jedzeniu, ale o tym, jak hostessy rozdają jakieś produkty w ramach promocji. Dlaczego? W ramach promocji (reklamy), pro bono. Skoro firmy prywatne tak robią, a są nastawione na zysk, to czemu nie kancelarie? Wielu radców i adwokatów prowadzi blogi przecież.
@AlezPanieMecenasie: nie, ale mając na stronie wzór umowy ktoś mógłby stwierdzić po zapoznaniu się z nią, że chciałby jednak, żebyś mu skonstruował umowę odpłatnie. Niemniej odbiegamy za daleko od tematu, bo wchodzimy w temat organizacji pracy kancelarii.