Wpis z mikrobloga

@szymon-kowalski22: Cierpię na nerwicę lękową , lęk uogólniony objawiający się niepokojem , mdłościami, odruchami wymiotnymi, brakiem apetytu , sennością , ciągłym zmęczeniem a jednocześnie ciągłym napięciem wewnętrznym .Biorę paroksetynę 6 dzień w dawce 20 mg, wcześniej ponad 2 tygodnie 10 mg, i 2 tygodnie sertralina 25 mg, która słabo tolerowalem. Jest średnio, jeden dzień gorszy drugi lepszy , ale i tak gorzej niż zanim brałem lek.
Przede wszystkim zwiększyła się senność , zamulenie, brak koncentracji ( przed braniem też miałem takie objawy ale nie tak nasilone ). Generalnie nie mam energii i siły .  Mdłości sporadycznie występują. Słabo śpię, budzę się w nocy i mam problem z uśnięciem ( przed lekiem też się budziłem ale bez problemu usypialem ).

Sam nie wiem czy brać dalej lek.

Czy to możliwe że to jeszcze skutki uboczne i przejdą z czasem ? Ma ten lek szansę zadziałać jak praktycznie nie ma żadnych oznak poprawy po takim czasie tylko pogorszenie ?
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szymon-kowalski22 jak dla mnie to za krótko nawet te poprzednie brales... ja przy sertralinie miałam kiepskie skutki uboczne przez 1 tydzień, w 2 trochę słabiej, dopiero później przy większej dawce było lepiej... ale tak żeby poczuć poprawę jakości życia to miesiąc, dwa i dawka zwiększana stopniowo z 25 mg do 100 mg w ciągu tego czasu, chociaż myślę że większa by pomogła jeszcze bardziej. Po 1.5 roku przerwy wróciłam do tego i
@Ebola90: ja przy sertralinie nie dawałem rady wejść na 50 mg, tak dziwnie się czułem. Nasilało mi lęki , czułem takie bardzo nie przyjemnie pobudzenie. Chodzi mi o to że ja w sumie biorę ssri łącznie już z 5 tygodni to nie powinno być choć trochę lepiej ? I skutki uboczne nie powinny ustąpić ?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szymon-kowalski22: najlepiej się skontaktować z psychiatra. Ale zmieniłeś substancję, więc nie wiem czy liczyć tą sertraline do tych 5 tygodni, jak ja zmieniłam ją po roku na inne ssri to miałam znowu jakieś dziwne skutki uboczne i musiałam odstawić po miesiącu, byłam właśnie tak pobudzona jak w jakiejś mani, albo miałam napady płaczu i lęku. Leków jest dużo, jeśli aż tak źle się czujesz to może jakiś inny będzie działał lepiej.
@Ebola90: gadałem wczoraj z lekarzem, mówił zeby spróbować jeszcze 2 tygodnie pobrać . Po sertralinie czułem się jeszcze gorzej. Chyba mam dość tych ssri, za ciężko na to wejść dla mnie.
Dużo gorzej nie jest, dużo gorzej było po sertralinie, jest trochę gorzej ale już długo się z tym męcze...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szymon-kowalski22: nie wiem czy jest lek po którym po kilku dniach będzie już poprawa i brak skutków ubocznych. To jest inna substancja niż sertralina, ja bym spróbowała jeszcze poczekać bo może faktycznie za tydzień, dwa ci wejdzie. Ale to tylko moje zdanie, na podstawie moich doświadczeń, a z lekami jest bardzo indywidualna sprawa u każdego. W razie czego jest dużo różnych do wyboru, to nie jest łatwy proces ale warto próbować
@Ebola90: wiesz ale ja już tak naprawdę biorę te ssri 5 tygodni, sertra 2 i paro 3 więc chyba skutki uboczne powinny minąć... Wiem że była zmiana leku, dawkowania ale costam na serotoninę działały obydwa leki, więc myślałem że organizm powinien się już przyzwyczaić.