Wpis z mikrobloga

Kupno laptopa - pytanie, a właściwie pytania do eksperta.
Próbuję pomóc różowej w kupnie ww. sprzętu i mam nie lada zagwozdkę, bo od wielu lat nie jestem na bieżąco z nowościami. Nawet nie wiem, który sklep jest najlepszy pod względem dokonania zakupu.
Parametry jakie ma spełniać:
cena ~do 3300-3500zł
ekran 15,6", matowy
karta graficzna i procesor najlepiej z Intela
dysk 1TB
opcjonalnie napęd optyczny, bo czasem się różowej przydaje, ale nie jest to konieczność
Na ten moment przeglądam X-koma i wpadł mi w oko ten oto ASUS: link
oraz Acerek: link
Czy ktoś mógłby mi doradzić czy wybór ASUSa w dzisiejszych czasach to dobry pomysł? Różowa chce ASUSa, choć moim zdaniem lepiej by było wziąć jakiegoś Acera. Co do podzespołów, jak już wspominałem wcześniej, od lat nie ogarniam na co zwracać uwagę przy kupnie, które serie kart graficznych czy procesorów to trafny wybór itp.
Ogólnie laptop służyłby do nauki i przeglądania internetu, różowa nie gra w gry, więc nie potrzebujemy kombajnu.
Ktoś jest w stanie mi coś doradzić? Ogólnie co do sklepu, wyboru sprzętu, na jakie podzespoły zwracać uwagę itp. Będę bardzo wdzięczny.(σ ͜ʖσ)
#laptopy #pytaniedoeksperta #asus #acer
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BuryRysiek: poszukaj polesingowe np w amso.
Od czterech lat mam dell lattitude e6330 tam kupionego używanego przeze mnie i dwóch chłopców i nadal dziala.

Generalnie szedlbym w segment biznes w amso polesingowy.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BuryRysiek: jeżeli nie gra w gry, to można olać dedykowaną kartę graficzną, każda Integra obecną się nada nawet do YT/Netflix a w 4k

Ekran, szukaj jak największego procentu sRGB, najlepiej powyżej 90%,

Procesor, wolałbym AMD niż Intela ze względu na wydajność w pracach biurowych/multimediach oraz energooszczędność

Sklep, w sumie bez różnicy, spotkasz ludzi którzy mieli problemy z każdym sklepem, dla mnie np i xkom i morele były zawsze ok
@Libra_Versus_Libra: O widzisz, wezmę to pod uwagę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A z procesorem to rzeczywiście lepiej do takiego użytkowania brać AMD niż Intela? Ponad 7 lat temu kiedy kupowałem swojego laptopa był hype na AMD, bo oferował dość szybkie procesory w przystępnej cenie. Większość znajomych od lat mówi, że ze średniej to półki najlepiej brać Intela, więc sam już nie wiem ile w tym prawdy.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BuryRysiek: obecnie zarówno w niższej jak i wyższej półce cenowej w laptopach to AMD jest górą, co ciekawe ostatnio nawet w gierkach

Intel wypuścił jakieś bieda procesory CZTERO rdzeniowe w 2021

Ja bym szukał czegoś z ryzenem 5 4600h a idealnie z 7 4800h

Jeżeli ważna jest długa praca na baterii to.ewentualnie można szukać jakiegoś niskonapięciowego Intela z literką U

Jeśli te 5-6 h na baterii jest ok no to polecam