Wpis z mikrobloga

Oglądałem ostatnio różne filmy z podsumowaniami jakie planszowki są spoko i w oko wpadła mi gra Aeon's End, z tym że zwykła wersja i ewentualnie dodatki. Widzę, że jest również wydanie Aeon's End: Legacy. Ktoś może się wypowiedzieć czy lepsza jest zwykła wersja, czy może to Legacy? Jakie są różnice? Chciałbym w to grać raczej w dwie osoby. Co w ogóle sądzicie o tej grze? Spoko jako kooperacja? Czy jest regrywalna Waszym zdaniem? Szukam właśnie jakiejś kooperacji z lekkim zacięciem RPG i to mi wpadło w oko. Interesuje mnie też to nowe wydanie Gloomhave (to bardziej przystępne i mniejsze) ale czekam aż wyjdzie polska wersja, która ma być w Q2 tego roku.
Jak ktoś ogrywał Aeon's End to proszę o jakiś komentarz.
#planszowki #grybezpradu
  • 13
@Parkero: bardzo spoko gierka polecam, regrywalnosc nie jest może najlepsza ale różni nemesis, postacie i rynek na pewno jakaś wprowadza. Legacy jak legacy, jak przyjedziesz raz to zostaje Ci spersonalizowana wersja w którą też śmiało można grać dalej po kampanii. Wydaje się ciekawsza ale nie nie ogralem jeszcze wszystkich z standardowych wersji
@Quimeen
@Snaki ok, nie grałem jeszcze w takie wersję, stąd nie wiem. Ale dla kogoś kto nie grał nigdy w te grę to myślicie, że lepiej kupić zwykła wersję i ograć?
Jak z tłumaczeniem zasad gdyby chciało się zagrać w 4 osoby? Czy da radę to zrobić w 10min? Czasem ciężko wkręcić ludzi kiedy mnożą się zasady i trwa to zbyt długo.
@Parkero: wlasnie jestem w trakcie kampanii legacy - idealnie wprowadza w zasady gry, po kolei dodajac mechaniki do rozgrywki. Po rozegraniu kampanii mozesz walczyc ponownie z bossami - wykorzystujac inna konfiguracje kart. Niektorzy bossowie maja dwa poziomy trudnosci.
Jesli bedziesz gral na dwie osoby - to mozesz przejsc kampanie x2, rozwijajac inne postaci (gra oferuje 4 magow do grania).
Legacy = wprowadzenie w zasady, fabula+rozwoj postaci, ale przez to mniej "pelnoprawnych"
Najlepiej zwykłą podstawową wersję. Zasady są proste i do wytłumaczenia w 10 min.

@Quimeen: zadziwiająca opinia i myślę, że może wprowadzić @Parkero w bład, zasady są proste jedynie dla planszówkowicza ogranego w deckbuldierach, wystarczy spojrzeć na BGG, że ciężkość różnych podstawek zaczyna się od 2,5 do 3 (gry z Kennerspiel des Jahres mają takie wagi), to nie jest prosta gierka do pogrania przy piwie gdzie ktoś nowy zagra z marszu,
większość
@antros ok, czyli mówisz, że najlepiej grać w to w dwie osoby, tak? Właśnie szukam czegoś do pogrania z różowa. Widzialem też Zombicide, Mage Rune, Descent, Nemesis ale po prostu muszę od czegoś zacząć i ten Aeon's End wydał się spoko (nie chce też dużo inwestować na początek).
@Parkero: aeons end najlepszy na 2 osoby, zasady są stosunkowo proste tylko set-up trochę #!$%@?, bo trzeba przygotować talię konkretnego nemesis + rynek + talie startowe graczy
@Moooris
@antros
@Snaki
@raglegumm
A kojarzycie może jakie zmiany dodali w Aeon's End Druga Edycja? Jakiego rodzaju błędy poprawili? Jakieś rażące czy jakieś literówki? Ta druga edycja jest słabiej dostępna i prawie 50zl droższa, więc wziąłbym te standardową.
Moooris 13 godz. temu0

@Parkero: aeons end najlepszy na 2 osoby, zasady są stosunkowo proste tylko set-up trochę #!$%@?, bo trzeba przygotować talię konkretnego nemesis + rynek + talie startowe graczy


@Parkero: Nie wiem, ale jakbyś zalogował na gry-planszowe.pl/forum to pewnie byś znalazł informację w wątku o tej grze