Wpis z mikrobloga

@spychacz_z_jurandowa: Nie jestem z tych, którzy twierdzą, że gramofon będzie miał lepszą jakość dźwięku niż zestaw cyfrowy (bo nie będzie), ale stratna konwersja sygnału analogowego na bluetooth, pewnie w jakimś tanim czipie, a następnie odwrotny proces w głośniku dobrze nie wpłyną na jakość dźwięku.

Sam mam cały zestaw w podobnej kasie, i gra bardzo dobrze (choć to bardzo subiektywna ocena). Stary gramofon Dual za jakieś 300, stary wzmacniacz (z preampem phono)
  • Odpowiedz
planuję sobie kupić gramofon, tak za ok. 1200 zł. Średnio się na tym znam ( ͡° ʖ̯ ͡°), może ktoś mógłby doradzić? Widziałem jakiś z bluetooth, niby fajny pomysł


@spychacz_z_jurandowa: bardzo fajny, dlatego najlepiej będzie jak kupisz sobie abonament na Spotify XD
  • Odpowiedz
@ultimatebadass: @spychacz_z_jurandowa: ta audiotechnica do bardzo dobry gramofon. Mozna tez podlaczyc do niego glosniki aktywne w ramach oszczednosci. Kosztem oczywiscie jakosci ale nikt nie mowi ze od razu trzeba zlozyc potezny zestaw.

Glosniki mozna dokupic pozniej.

No i osobista opinia moja jest taka, ze lepiej w tej cenie kupic nowy gramofon niz "uzywany klasy premium" chociazby dla komfortu ze masz nowy na gwarancji, i ze nie musisz z uzywanym jezdzic
  • Odpowiedz
xD no co, chciałem podzielić kupno na dwa etapy: najpierw gramofon, potem głośniki :/


@spychacz_z_jurandowa: Jeśli chcesz to robić dobrze, potrzebujesz gramofonu, wzmacniacza, przedwzmacniacza phono (jeśli wzmacniacz nie ma wbudowanego) i głośników. Rekomendacja używek jest dobra na początek, bo mało tracą na wartości (jeśli Ci się nie spodoba), i możesz wymieniać elementy zestawu (jeśli Ci się spodoba ale coś "nie gra"). O ile gramofon nie jest bardzo zły, i tak na
  • Odpowiedz
@GaiusBaltar: tylko niestety na uzywkach trzeba sie juz troche znac. Ja np sie nie znam wiec nie bylbym w stanie skompletowac zestawu z elementow uzywanych. A z pytaniem w internecie jest w tej materii jeszcze wieksza tragedia niz z innymi tematami. Kazdy ma swoja opinie, i kazdy mowi ze "lepiej uzywane (w moim warsztacie tanio i dobrze naprawie gramofon uzywany!)" I nigdy do konca nie wiadomo komu wierzyc.

@spychacz_z_jurandowa: generalnie
  • Odpowiedz
@Kartkowka_z_grilla: @spychacz_z_jurandowa duale z lidla i te audio-technici (jak i wiele innych też) robi tak naprawdę firma Hanpin. Z tym, że to nie do końca te same sprzęty mimo iż mogą wyglądać podobnie. Mogą być paskowe lub direct-drive, mieć kwarcową stabilizację obrotów lub nie, mają różne wkładki etc - różne firmy po prostu zamawiają sobie u tego OEMa co potrzebują do danej kwoty cenowej w jakiej chcą swój produkt oferować.
  • Odpowiedz
polecam zapytac na reddit. Tam ludzie maja jakies luzniejsze podejscie do tematu sprzetu grajacego


@Kartkowka_z_grilla: w ogóle zauważyłem, że anglojęzyczne fora czy kanały na YT mają inne podejście do tematu. Taki AT-LP120 (czy nawet AT-LP60) jest uważany za super opcję budżetową i idealny gramofon 'na start'. Na winyl.net jest w temacie gramofonów, których odradzają kupować. XD I każde pytanie o gramofon (niezależnie od budżetu, potrzeb czy doświadczenia pytającego) kończy się -
  • Odpowiedz
winyl.net


@u-kill-u-homo: to takie typowe polskie forum "leśnych dziadków" typu elektroda, wymieszane z ludźmi robiącymi w tym biznesie. Trochę jak z "pastą o chodzeniu po bułki". To ich ciągłe #!$%@? typu "wyroby gramofono-podobne"... bo jak nie odkopiesz u dziadka na strychu sprzętu pamiętającego II Wojnę Światową to ni cholery muzyki nie posłuchasz, a płyta się zniszczy po 2 odsłuchach. Nie można przesadzać w drugą stronę też oczywiście, ale to gloryfikowanie używek
  • Odpowiedz
@spychacz_z_jurandowa: AT LP120x użytkuję w zasadzie od kiedy jest na rynku, w dość drogim całościowo zestawie i nie mam najmniejszych ciągot do jej wymiany. Jeżeli w jakiejś przyszłości to nastąpi, to tylko ze względów czysto wizualnych lub nieopłacalności ewentualnych napraw. Naprawdę fajny gramofon, obroty trzyma idealnie, talerz równy, żadnych buczeń i przydźwięków, masa efektywna ramienia daje duże możliwości wyboru wkładki, anti skating działa perfekcyjnie. Upgrade gramofonu (nie mówię oczywiście o wkładce
  • Odpowiedz
@spychacz_z_jurandowa: @Charz: niegdyś byłem bardzo bliski zakupu AT LP120x, gdyby tylko był półautomatyczny to stałby u mnie na półce. Jednak wygoda półautomatu przeważyła i poszedłem w tak zwaną „złotą erę gramofonów” (xD) i kupiłem Technicsa SL-D2 i jestem bardzo zadowolony. Jednak widzę, że obecnie ceny używanych gramofonów poszły w górę, wiec jak nie chce Ci się czyhać na okazję, to przy zakupie nowego w tym budżecie AT LP120x to rzeczywiście
  • Odpowiedz
@messi456: O brak automatu bym się na początku nie martwił, świeży właściciel pierwszego gramofonu i tak będzie chciał gmerać przy jego przełącznikach i windzie jak najwięcej i jak najczęściej ( ͡° ͜ʖ ͡°) I żeby mój poprzedni komentarz nie został źle zrozumiany - stare Technicsy są jak najbardziej w dechę, z tym że ogólnie kupno 40 letniego gramofonu to raczej nie jest dobry start dla osoby, która
  • Odpowiedz