Wpis z mikrobloga

Czyli jak ktoś zachoruje będąc np. nastolatkiem to zabijamy?


@wojtas_mks: czemu chcesz zabijać dorosłą osobę?

człowiek powstaje w momencie zapłodnienia.

I wtedy jest też osoba, ze świadomością i uczuciami?
  • Odpowiedz
Czyli jak ktoś zachoruje będąc np. nastolatkiem to zabijamy?


@wojtas_mks: to osoby prawicowe niespecjalnie interesuje. Obrońcy życia chronią tylko życie, które nie posiada mózgu, lub mózg ma martwy. Inni ich nie interesują, więc nie jest to przedmiotem debaty.
  • Odpowiedz
czemu chcesz zabijać dorosłą osobę?


@Bounty: Nie chcę zabijać ani dorosłej, ani dziecka. Dlaczego wartościujesz życie?

I wtedy jest też osoba, ze świadomością i
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: xD

Nie widziałem ani jednego "obrońcy życia" w domach opieki, pomagających samotnym matkom osób niepełnosprawnych ect.
Co do Caritasu, to ma on dosyć niski współczynnik kwot zebranych do tych wydanych celowo. Zwykła pralnia pieniędzy, jak większość fundacji. Do WOŚP jemu brakuje bardzo dużo. Ale to niedoścignione standardy nie tylko w PL, ale i na świecie.
  • Odpowiedz
Dlaczego wartościujesz życie?


@kot_z_wolnego_wybiegu: a ty nie wartosciujesz? Co jest warte więcej: życie mrówki czy życie psa? Życie krowy czy życie człowieka? Płód czy kobieta? Uroiłeś sobie w tej swojej doktrynie katolickiej, że płód=rozwinięty człowiek. Tymczasem zarodek to jest osobista sprawa kobiety, i ona powinna decydować o tym, czy chce rodzic czy nie. Nie słyszałem żeby organizacje lekarzy czy ginekologów protestowały, zazwyczaj te protesty wychodzą ze środowisk religijnych. Idąc twoim
  • Odpowiedz
Nie widziałem ani jednego "obrońcy życia" w domach opieki, pomagających samotnym matkom osób niepełnosprawnych ect.


@kot_z_wolnego_wybiegu: Kpisz czy tak poważnie? Przecież wszystkie hospicja perinatalne są prowadzone przez te znienawidzone "konserwatywne" fundacje, a ich głównym zadaniem jest właśnie pomoc rodzicom osób niepełnosprawnych. Największą instytucją charytatywną w Polsce jest też skrajnie konserwatywna organizacja (sam znajdziesz jaka, bo nie chcę ich wtrącać do tej dyskusji). To fundacje wspierające domy opieki, domy dziecka, niepełnosprawnych są wspierane masowo przez konserwatystów czy nawet działaczy konserwatywnych partii politycznych. Ta znienawidzona przez połowę społeczeństwa fundacja wieszająca w całej Polsce plakaty z sercem (i nie chodzi o WOŚP) przeznaczyła 2,5 mln zł na lokalny szpital na cele walki z koronawirusem, natomiast teraz będzie budować ośrodek dla osób bezdomnych w formie ekologicznego gospodarstwa rolnego skupiającego się na resocjalizacji, a także ośrodek dla dzieci niepełnosprawnych umysłowo i ruchowo. Do tego żłobek i przedszkole, ale to już na marginesie.

Gdyby nie "obrońcy życia" to w Polsce opieka społeczna sprowadzałaby się do... w sumie do niczego, może marnego zasiłku (pod warunkiem braku pracy - z czym walczy, uwaga, wyłącznie
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: kiedy człowiek jest pełnoletni? Kto o tym decyduje? Państwo, politycy?
Kiedy człowiek jest w związku małżeńskim, kto o tym decyduje?( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przyznaj że masz fanaberię na punkcie płodów przez ideologię katolicką. Zawsze możesz podejść do tego jak święty Tomasz z Akwinu: dzieci mają duszę dopiero od któregoś tam tygodnia życia, wcześniej nie xD
Mam nadzieję że twoja kobieta nigdy nie zamorduje nowego życia,
  • Odpowiedz