Wpis z mikrobloga

Czy ktoś kto kupił PS5 w ME, oddawała już konsolę na gwarancję ze względu na coil whine/wiatrak? Bo przeczyściłem go sobie jednocześnie sprawdzając który to jest (ten głośniejszy :( ) i po włączeniu konsola chodzi zauważalnie głośniej, szczególnie pod obciążeniem. Wcześniej nie było jej słychać wcale, teraz tak jakby "pulsowała" i brzmi to jak wiatrak.

Pytam, bo nie wiem ile czasu im zajmie wymiana wiatraka/cewek, a na razie póki to nie jest ogłuszające, to da się z tym żyć i mogę poczekać.

#ps5
  • 15
@darth_tazar: #!$%@?ąc po cholere rozkrecasz nowa konsole? No i masz jakis tam wiatrak "x" i co teraz bo nie rozumiem zadzwonisz do Tokio do siedziby Sony ze chcesz inny czy jak? W jakim celu ta czynnosc zostala wykonana bo nie czaje. Ja konsole rozpakowalem, postawilem i nie tworze sztucznego problemu. Przeczysciles nowa konsole? ok. ¯\_(ツ)_/¯
Nie wiem na co liczysz ze Ci wysla konsole do Tokio i Ci podmienia na inny?
@darth_tazar: Przeszukaj tag głęboko w dół bo tu juz byli tacy co wysyłali i konsola jechala az do francji. Miesiac bodaj to trwalo. Znajdziesz napewno.
Z tego co mnie pamięć sięga któremus dali nową konsole.
@darth_tazar: No dobra, oddasz konsolę i co? Wylosujesz pewnie taką z inną chorobą. Jakby ten wiatrak nie chodził, konsola i tak będzie o 2 klasy cichsza od ps4, nie ma sensu jej wymieniać teraz kiedy żadne zmiany konstrukcyjne nie nastąpią. Jak będzie odwilż popytu to może zrezygnują z tych hałaśliwych wiatraków i nie będzie loterii a faktyczna zmiana na lepsze.
Wysłałem swoją z powodu wiatraka a ci, zamiast ją wysłać do serwisu to oddali kasę mimo trzech moich telefonów z prośbą o wysłanie sprzętu do serwisu. Na szczęście niedługo po tym było dostawa i kupiłem drugi egzemplarz. Więc lepiej od razu do Sony dzwonić niż z media się męczyć.
@PancakeV: No już bez przesady, po to Sony dało możliwość bezproblemowego dostania się do wiatraka, żeby można było go ładnie wyczyścić bez otwierania całej konsoli, gdyż po zastosowaniu ciekłego metalu nie ma potrzeby robienia innych konserwacji w środku.

@folkstory te luzowanie za wiele nie pomaga, ja w swoim modelu luzowalem/podlozylem o-ringi i roznicy duzej nie ma. Niweluje tylko lekkie drgania, ktore i tak sa slyszalne po przystawieniu ucha a praca wiatraka
@folkstory: ok, czyli dalej nie ogarniają i jedno poprawią to drugie zepsują xD

@GrayBlacksmith: najpierw zdjąłem te boczne panele (bo Sony i tak zachęca do tego) żeby zobaczyć właśnie jaki mam wiatrak bo jakoś po 3 miesiącach przyszło mi to do głowy. Wyszło że ten 23-ramienny czyli głośniejszy (jego fiszbinki dochodzą do środka wiatraka), złożyłem panele, odpalilem i momentalnie usłyszałem takie lekko głośniejsze niż do tej pory "pulsowanie". Przedmuchałem powietrzem