Wpis z mikrobloga

@bred_one: Zapłać lepiej ten podatek, serio. Co by nie mówić o pisiorach to wprowadzenie prostej belki na krypto jest zbawienne. 19% nie majątek a śpisz spokojnie przez 5 lat. Ewentualnie możesz zmienić miejsce interesów życiowych czy jak to tam było na Niemcy, trzymać rok i sprzedać bez podatku chyba, ale głowy nie dam jak to tam jest, ale to się opłaca dla już dużych kwot.
  • Odpowiedz
@bred_one Kanga Exchange obczaj se to. Ja sprzedałem większą kwotę właśnie u nich. Możesz też założyć spółkę na za pośrednictwem fidusuisse offshore, którzy po prostu zakładają ci spółkę w raju podatkowym i na legalu nie zapłacisz ani grosza podatku.
  • Odpowiedz
@bred_one zakładasz konto, wpłacasz krypto na adres, dzwonisz do chłopa i mówisz ile sprzedać chcesz i podajesz mu kod wypłacasz w bankomacie. Ewentualnie możesz się udać do oddziału i przy transakcjach do 20k nie musisz pokazać dowodu. Wtedy będziesz mieć gotówkę. Ale myślę, że przy takich kwotach lepiej założyć spółkę gdzieś gdzie jest niska dochodówka. Możesz się np. Umówić na konsultacje u Sławka Metzena
  • Odpowiedz