Wpis z mikrobloga

Młodzież urodzona po 2001 niech żałuje że dorastali w czasie kiedy był już internet i wszelkie nowinki jak komórki. Tamten czas miał właśnie taki nieziemski urok, bo ludzie potrafili spędzać więcej czasu ze sobą na żywo. A gra była tylko takim uzupełnieniem łączącym wspólne zainteresowania. Dzisiaj jest odwrotnie. Ludzie zaczynają szaleć z grami do tego stopnia że popularne jest granie zarobkowe i streamowanie na potęgę. Nie ma z tego już takiej przyjemności jak kiedyś.
  • 93
  • Odpowiedz
@szyderczy_szczur Szczerze mówiąc to już nawet nie chodzi o ten internet itp. Kiedyś po prostu żyło się jakoś luźniej, człowiek najczęściej gówno miał , w pracy zarabiało się mało, nie czuło się jakiejś takiej presji moim zdaniem, dziś mam wrażenie, że moje życie toczy się dwa razy szybciej niż ze 20 lat temu.
  • Odpowiedz
@szyderczy_szczur: Po czym poznać, że przeskoczyłeś z poziomu 'młody' na 'stary dziad' ? Po tym jak zaczynasz nie rozumieć młodych. Każde pokolenie twierdzi, że za ich młodości ludzie/świat byli lepsi. A jest dokładnie odwrotnie, świat się rozwija, ludzie także. Żyje się coraz lepiej ;)
Piszę to jako urodzony w PRL, absolutnie nie chciałbym wrócić do czasów mojej młodości. Niczego nie było do tego mentalność ludzi była dużo gorsza (zwłaszcza ówczesnych starych
  • Odpowiedz
@szyderczy_szczur: jezu jaki boomerski wpis lamusa, kurłą kiedyś to byli czasy hurr kwii duur, teraz to nie ma czasu bo my musieli walczyć z dinozaurami o jedzenie a tera to nie trzeba umierać za chlybek wkii, zdzisiu plej no po maluszku
  • Odpowiedz
@szyderczy_szczur: tylko i wyłącznie ty nie masz z tego przyjemnosci. Skoro te dzieciaki tak robią to znaczy, że sprawia im to przyjemność. Strasznie denerwuje mnie takie gadanie jak twoje. Często sie tez mowi, ze teraz mlodzi tylko w telefonach, a to wina tylko i wyłącznie otoczenia. Znam dzieciaków co graja po 15h dziennie, bo rodzicom bylo latwiej dac telefon i miec spokój niz wychować. Znam tez dzieciakow(teraz to juz mlodziez), ktora
  • Odpowiedz
@szyderczy_szczur: Pamiętam te czasy gdy jeszcze nie było popularne posiadanie komputera, mało kto miał internet, telefon jak ktoś miał komórkowy to taki na klawisze...stare całkowicie #!$%@? czasy xD
Już pomijając ogólnie tamten okres gdy jeszce mało co było i słynne podwórkowe granie na #!$%@? bramkach (dopiero później zaczęli masowo budować orliki, tartanowe boiska na osiedlach, więcej tras rowerowych czy dla rolkarzy, poręcze do ulicznych ćwiczeń czy kina i galerie). Utrudniony kontakt
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@VollejwJaja: o to to najbardziej mnie uderza. Nie było niczym dziwnym, że po prostu zakładałem buty i lazłem np do kolegi z bloku/bloku obok i Co robimy? Może się ekipę zbierze na nogę? No to ty idź do X, ja skocze do Y.
Albo po orstu wbijalo się do kogoś na krzywy ryj i to było normalne, no go co masz w domu rovix sam xd
  • Odpowiedz
@Master_Boy: a mi jest troche szkoda. W moich roczbiach jak wchodziły smartphony do masowego użytku to np. Wyjazdy integracyjne czy to w gimnazjum, czy to w liceum wyglądały tak, że każdy siedział w swoim pokoju i wysyłał sobie wiadomości.ogólnie poznawanie ludzi w zdigitalizowanym świecie (jeśli chcesz to zrobić na studiach, w szkole, czy gdzieś tam "na miejscu". Jest trudniejsze.
  • Odpowiedz