Wpis z mikrobloga

Wszystkim użytkownikom wykop.pl przesyłamy życzenia z okazji chinskiego nowego roku. Kończy się rok szczura a zaczyna rok byka.
W komentarzach pokażemy jak Chińczycy zapewniają swoim zmarłym dostęp do internetu i inne wygody w zaświatach.
Na tym zdjeciu widoczna tradycyjna kolacja w całości przygotowana przez moją żonę. Więcrj zdjęć dań w komentarzach
#tosachiny #chiny #gotujzwykopem
LuckyStrike - Wszystkim użytkownikom wykop.pl przesyłamy życzenia z okazji chinskiego...

źródło: comment_1613041842Fg9Vczf5cOggWYI4eCV90v.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@LuckyStrike: zaczyna się nowy rok z okazji tego święta Chińczycy jedzą wymyślne potrawy, nawzajem prześcigając się w jedzeniu zwierząt które jeszcze nie trafiały na ludzkie stoły!
  • Odpowiedz
@Mr_Frodo: no kiedyś tak było że się prześcigali w jedzeniu wymyślnych zwierząt ale od czasu afery z nietoperzem jedzenie dzikich zwierząt jest zakazane, można kupić legalnie tylko zwierzęta z hodowli (wieprzowina, wołowina, drób i mięso z osła). Dodatkowo ostatnio jest prowadzona kampania społeczna przeciw jedzeniu mięsa dzikich zwierząt a jej twarzą jest Jackie Chan
https://vimeo.com/230491669
Ogólnie teraz jedzenie dzikich zwierząt jest bardziej postrzegane jako wieśniactwo i obciach, podobnie jak z
  • Odpowiedz
@LuckyStrike: Uch, wracają koszmary z chińskiej kuchni, ponad 10 kilo schudłam w tym kraju, bo mi to przez gardło przejść nie mogło. Jeszcze chyba rozpoznaję tę przesłodzoną "herbatkę" w tyle, która smakuje jak płynny cukier, o jezusie. Podziwiam, że Ci zasmakowało :P I gratki dla żony.
  • Odpowiedz