Wpis z mikrobloga

Czy są tu wyznawcy innych niż katolicyzm religii? Pytam ponieważ ciekaw jestem czy Wasi kapłani/osoby duchowne komentują w jakiś sposób polską politykę i np. zaostrzenie prawa aborcyjnego, itp. Wiadomo, że polski rząd jest silnie związany z kościołem katolickim i w swoich działaniach kieruje się moralnością chrześcijańską ale ciekaw jestem jak na to zapatrują się inne kościoły/ wyznania. #pytanie #polityka #religia
  • 5
@Wassimir: byłem swego czasu w kilku wyznaniach i wszędzie to samo. Czyli wszędzie jakiś jakiś lider co wie lepiej od innych a tak po prawdzie ma wybujałe ego i gówno wie aj jedynie się naczytał jakiś pism i na tym opiera swoje wierzenia co tam sobie uroi. Każda religia niestety tak wygląda i różnią się jedynie ilością swoich wyznawców i wpływemna politykę w danym kraju.
@#!$%@?: domyślam się jednak interesuje mnie stosunek wyznawców innych religii i ich kapłanów do polskiej polityki. Jak to co się obecnie dzieje w Polsce jest przez te grupy komentowane.
@Wassimir: nijak. Nie mają wystarczającej ilości wyznawców i kasy jak KK to mają to gdzieś i robią to co potrafią najlepiej czyli starają się pływać ns powierzchni. Czego oczekujesz? Że potępią rząd który może uznać ich za sektę i zabrać profity? Noe opłaca się. Zrozum..Religie opierają się na domysłach. To nie matematyka czy fizyka. Tu się nie niczego udowodnić. No dobra,da się. Ale tylko poprzez empiryzm. Podsumowując, religie i ich kapłani
@#!$%@?: Nie rozumiesz mnie :) niczego nie oczekuję, nie oczekuję że potępią rząd itd. Nie mam na co dzień kontaktu z wyznawcami różnych religii w naszym kraju a jestem ciekaw po prostu jaki jest ich stosunek do polityki naszego rządu która ściśle powiązana jest z nauką kościoła katolickiego. Czy taka polityka, oparta przecież na naukach chrześcijańskich odpowiada wyznawcom innych religii czy nie, czy jest im obojętna. Mój post nie ma na celu
@Wassimir: jeśli chodzi Ci o to jak wyznawcy innych religii patrzą na inne religie to po prawdzie się nienawidzą i uznają swoje wyznanie za to prawdziwe a inne za sekty. Tym samym patrzą na rząd tak samo jak na KK. Zazdroszczą władzy i wpływów. Oczywiście nie wprost a za plecami. ps.nie myl nauk chrześcijańskich z dogmatami religijnymi :)