Wpis z mikrobloga

Piękna hipokryzja lewactwa, może kojarzycie tego mema poniżej? Otóż właśnie wprowadzili takie "jachtowe" dla firm z miliardowymi obrotami i kto najgłośniej krzyczy że ten podatek jest zły? lewica i lewicowe media oczywiście, jakoś kilkadziesiąt wcześniejszych podatków ich zbytnio nie bolało, dziwnym trafem gdy to dotyka ich bezpośrednio dostali szału.

Czym się różni szpital od telewizji dlaczego obowiązkowa składka (haracz dla państwa - mafii) zdrowotna jest dobra a państwowa telewizja jest zła, jakiś lewicowiec może mi wytłumaczyć? wołam #neuropa

Oczywiście jestem przeciwny temu podatkowi, tak samo jak każdemu innemu poza pogłównym ale śmieszy mnie ta moralność sytuacyjna.

#konfederacja #bekazlewactwa #4konserwy
kingwing1 - Piękna hipokryzja lewactwa, może kojarzycie tego mema poniżej? Otóż właśn...

źródło: comment_1613031836VaYPLMRNjsN3Ua4kxRcNMi.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Odpowiedź: Państwo znacjonalizuje prawie każdą gałąź mediów

@kingwing1: Dokładnie.

Więc skoro PIS ma w rękach wszystkie służby, prokuraturę, najważniejsze sądy i prezesów sądów, a do tego dojdą teraz jeszcze media to co nam to da? Ustrój autorytarny wzorowany na PRL.

Teraz już wiesz dlaczego lewica protestuje tak mocno przeciwko temu podatkowi, a przeciwko innym nie
  • Odpowiedz
jeśli pozwolimy państwo robić szpitale/szkoły/cokolwiek to równie dobrze może robić telewizje, dla mnie to nie ma różnicy


@kingwing1: różnica jest. Jeżeli istnieje uczciwa możliwość zmiany władzy to później można odwrócić duszenie innych gałęzi. Natomiast jeżeli zdusisz gałęzie gospodarki, które kontrolują władzę to zamykasz te drogę.

Różnica jest więc kolosalna.
  • Odpowiedz
A może pójść drogą rigczu i zlikwidować państwowe spółki?


@kingwing1: ależ to się działo cały czas. Wszystkie poprzednie rządy prywatyzowały na potęgę. Ba! Platforma chciała nawet odciąć TVP od finansowania państwowego. Natomiast PIS ten proces odwrócił
  • Odpowiedz