Wpis z mikrobloga

Najbardziej mnie rozwalają te komentarze "JAK MOŻECIE NIE NADAWAĆ, ZAPŁACIŁEM WAM PIENIĄDZE" - kurła PRZECIEŻ STACJE NADAJĄ, tylko akurat nie to co zazwyczaj, ale jak z ramówki nagle wyleci odcinek N jak Nienawiść bo się przedłuży wydarzenie sportowe to też grożą brakiem zapłaty abonamentu? Czy w umowie kurna mają "stacja X zobowiązuje się do nadawania każdego dnia ustalonego programu"?

Ehh
#mediabezwyboru #protest #media #znowuwtejpolsce
  • 5
@azetka: Oni mają prawo tak zrobić a ludzie mają prawo się z tym nie zgadzać. To że umowa jest skonstruowana tak że stację mogą nadawać czarny ekran przez cały dzień tylko świadczy o tym jakie są uczciwe.
@mackbig: no tak, nikt im nie broni nie przedłużać abonamentu na następny okres jeśli stacje nie spełniły ich oczekiwań.
Obawiam się, że skonstruowanie umów tak, żeby nie można było wprowadzać zmian w ramówce byłoby nierealne
@azetka: Kwestia jest taka czy nadawanie czarnego ekranu można uznać za ramówke. Jeżeli tak to wyłączenie kanału też można uznać za ramówke nadającą non stop program o nazwie "czarny ekran". To troche tak jakby pisarz podpisał kontrakt na to że wyda książke i "napisałby" książke która jest pusta.
@mackbig: nie, wyłączenie kanału to nie to samo co nadawanie planszy z napisem. Rozumiem że efekt dla końcowego odbiorcy jest podobny, ale technicznie to nie jest to samo.
A z książką, no cóż, zazwyczaj jednak idzie się z gotową i prosi się wydawnictwo o wydanie, a jeśli jest odwrotnie to jestem przekonana że są w umowie zawarte warunki dotyczące jakości książki :D