Wpis z mikrobloga

Witam,
Mirki potrzebna pomoc. Robiłem zakupy na #allegro i pomyłkowo złożyłem zamówienie (składane nocą), około południa anulowałem je podając powód. Towar nie został nawet nadany do tego czasu. Przy szczegółach zamówienia jest informacja że w ciągu 14 dni kalendarzowych sprzedawca ma zwrócić pieniądze, jeżeli nie to mam się skontaktować z sprzedawcą. Niestety, dni upłyneły. Skontaktowałem się z sprzedawcą w 14 dzień (po godzinie gdzie bank księguje przelewy), dzień ten wypadał w czwartek, na odpowiedź długo czekać nie musiałem. Odpowiedział że allegro zablokowałi przelew zwrotny więc przekazał dane do księgowej z moim numerem konta i poprosił abym poczekał do poniedziałku i wówczas dał znać czy przelew dotarł. Niestety przelewu do dziś nie odnotowałem a jutro mija już kolejny tydzień od czasu gdy miał mi pieniądze zwrócić, odezwałem się do niego w poniedziałek oraz wczoraj - bez odpowiedzi do chwilii obecnej.
Co mogę zrobić w taki przypadku? Iść do rzecznika praw konsumenta? Policja raczej odpada chociaż przyszło mi tk do głowy o oszustwo jakieś.
#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach