Wpis z mikrobloga

@Sekularyzacja: jestem wyborcą pisu, nie dlatego, że ich lubię, tylko dlatego, że nie ma na kogo głosować. Nie oglądam tvp, prawie w ogóle nie oglądam tv, może od czasu do czasu polsat żeby zobaczyć co się na świecie dzieje, ale informacje głównie czerpię z sieci. Jak mi się wyjątkowo nudzi i mam trochę czasu, to sobie netflixa czy hbo puszczę. Zaostrzenia aborcji nie popieram, ale od momentu jak skrajna lewica przywłaszczyła
@Sekularyzacja: bo to nie ma uświadomić tych 20-30% ludzi w tym kraju, którzy są tak przesiąknięci TVP że nic im się nie zmieni. Tu chodzi o całą resztę 'zdystansowanych', których polityka nie dotyka, bo niewolnik za 4k netto myśli że nogi Boga złapał i że jest w pytę.
@adusen_3000: w obecnej chwili? przecież te "niezależne" media są zależne od zagranicznego kapitału. Chociażby daleko nie sięgając, cudowny "onet", który w ciągu dwóch miesięcy dwa artykuły o złej Polsce i dobrych Niemcach przedstawił :) A wspaniały test karabinku Grot? Dziwne, że wypuścili ten artykuł w momencie gdy Ukraina stara się o zakup sprzętu dla swojego wojska xD To są te niezależne media? Może wyborcza i ich tendencyjność? Nie, nie martwi mnie,
@adusen_3000: niekoniecznie, ale patrząc na inne kraje, wszędzie władza dąży do tego, by mieć większy udział w mediach w swoim kraju. Co innego jakość - tu akurat się zgodzę, że tvp i finansowane z publicznych pieniędzy media nie da się oglądać, ale to samo tyczy się tych "niezależnych". Jestem jak najbardziej za tym, by zlikwidować abonament na tvp i niech każdy płaci sobie za telewizję jaką chce oglądać.
@spacja_enter właśnie do tego zmierzam. Media zagraniczne(jakie one by nie były) stanowią przeciwwagę dla tych z kapitałem państwowym. Monopolizacja tej gałęzi mogłaby mieć daleko idące negatywne skutki. Z Twoim ostatnim zdaniem w pełni się zgadzam- pozostawienie wyboru czytelnikowi/słuchaczowi w dowolności doboru treści, jakie chce sobie dostarczać jest niezbędne. Jednocześnie jest to chyba najmocniejszy argument przeciwko zapowiedziom obecnego rządu