Wpis z mikrobloga

Niedługo odbieram nowego lapka. Na ryzenie i RTX. Trochę granka, trochę robienia muzy i kontentu graficznego. Jaką windę zainstalować, żeby odciąć się od pejsów, wiecznych, zamulających i niechcianych update'ów? Pro i usunąć ręcznie bloatware czy coś w stylu ghostspectre albo ameliorated?

#windows #systemyoperacyjne
#windows10
  • 16
@rivato: jesli chodzi o maksymalną wydajność to ja tam dalej jadę na windzie 7, powyłaczałem większość usług i innych nie niezbędnych rzeczy, backupy, pliki tymczasowe, aktualizacje. Sporo rzeczy da się ustawić przez tweakery. I komp z taką 7 na hdd lata szybciej niż ssd z 10.
A bezpieczeństwo? Jak się umie korzystać z internetu to problem nie istnieje, kilka lat już mam ten sam system bez żadnego czyszczenia, formatowania i działa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jony-terrt: jak można #!$%@? używać jeszcze Windows 7 na nowych komputerach. Ostatnio słyszałem parę razy od takich niby znawców tematu że Windows to najlepszy 7, no rzeczywiście
jesli chodzi o maksymalną wydajność to ja tam dalej jadę na windzie 7, powyłaczałem większość usług i innych nie niezbędnych rzeczy, backupy, pliki tymczasowe, aktualizacje. Sporo rzeczy da się ustawić przez tweakery. I komp z taką 7 na hdd lata szybciej niż ssd z 10.


@jony-terrt: Powodzenia z instalacją 7 na nowym sprzęcie. Nie znajdzie sterowników.

Jaką windę zainstalować, żeby odciąć się od pejsów, wiecznych, zamulających i niechcianych update'ów?


@rivato:
a która wersja Twoim zdaniem najlepsza będzie? enterprise czy pro czy jakieś edu?


@rivato: Widać, że zakupy z sieci sklepów firmy torrent. Enterprise nie kupisz prywatnie a bez pro nie podłączysz się do domeny/grupy domowej w miejscu pracy.

Tak więc skoro cena nie gra roli, to enterprise lub pro. ;)
@klarkia: szczerze mówiąc to najbardziej lubię ten sklep i nigdy mnie nie zawiódł - nigdy też nie musiałem niczego reklamować bo ceny niskie ( ͜͡ʖ ͡€)
wiecznych, zamulających i niechcianych update'ów?


@rivato: Ja nie wiem co wy z tymi kompami robicie. Mam 10 na dwóch pecetach (Ryzen 5 & Pentium Gold) + 2 laptopy u rodziców. Zero zamulenia, raz na miesiąc są większe aktualizacje a tak to pierdoły w stylu definicje antywirusa. A zaznaczam że jeden z kompów robi mi za mini serwer ¯\_(ツ)_/¯
@L3gion: Problem jest trochę dalej niż aktualizacje, mniej zauważalny.

W10 sam z siebie ma tendencję do indeksowania plików w nieskończoność. Między innymi z tego powodu nie jest używalny na HDD (według wymagań sprzętowych jest). Do tego dochodzi jeszcze cała aktywność w tle, której nie udało mi się nigdy do końca oswoić.

Jeżeli ktoś przesiada się z Mac OS lub Linuksa, na zbliżonej konfiguracji sprzętowej, to zauważy, że W10 jest mało responsywnym